DOLNÍ LÍŠTNÁ / Místní skupina PZKO v Dolní Líštné vás zve na akci ke 100. výročí narození Ludwika Cienciały (Macieje), která se koná tuto sobotu 2. dubna v 15 hodin. V rámci programu vystoupí Mužský pěvecký sbor Gorol, Karol Suszka a Roman Rusz představí humoresky Ludwika Cienciały a Jana Raclavská přednese přednášku „Humor jako prvek lidového umění“.

„Ludwik Cienciała, přezdívaný Maciej, se narodil v Líštné v roce 1922 a strávil zde celý svůj život. Byl členem našeho spolku, nejprve vystupoval u nás, pak se zapojil do „Gorola“, pak dlouhá léta vystupoval společně s Jurou spod Groně na Gorolskim Świętu. Jsme rádi, že byl známý nejen u nás, ale i v zahraničí. Chceme si ho připomenout jako rodáka z Líštné a Gorola,“ řekl Tadeusz Szkucik z MS PZKO Dolní Líštná.

S nápadem přišel mužský sbor Gorol

„Letos uplynulo 100 let od narození Ludvíka Cienciały. Iniciativa k uspořádání této akce vzešla od mužského sboru „Gorol“ z Jablunkova. Muži ze sboru se obrátili na náš spolek – my jsme poskytli prostory a postarali se o organizační záležitosti, program navrhli a zajistili členové „Gorola,“ dodal Tadeusz Szkucik.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.