E-mail: halina.szczotka@zwrot.cz

DOLNÍ LÍŠTNÁ / Místní skupina PZKO v Dolní Líštné vás zve na akci ke 100. výročí narození Ludwika Cienciały (Macieje), která se koná tuto sobotu 2. dubna v 15 hodin. V rámci programu vystoupí Mužský pěvecký sbor Gorol, Karol Suszka a Roman Rusz představí humoresky Ludwika Cienciały a Jana Raclavská přednese přednášku „Humor jako prvek lidového umění“.

„Ludwik Cienciała, přezdívaný Maciej, se narodil v Líštné v roce 1922 a strávil zde celý svůj život. Byl členem našeho spolku, nejprve vystupoval u nás, pak se zapojil do „Gorola“, pak dlouhá léta vystupoval společně s Jurou spod Groně na Gorolskim Świętu. Jsme rádi, že byl známý nejen u nás, ale i v zahraničí. Chceme si ho připomenout jako rodáka z Líštné a Gorola,“ řekl Tadeusz Szkucik z MS PZKO Dolní Líštná.

S nápadem přišel mužský sbor Gorol

„Letos uplynulo 100 let od narození Ludvíka Cienciały. Iniciativa k uspořádání této akce vzešla od mužského sboru „Gorol“ z Jablunkova. Muži ze sboru se obrátili na náš spolek – my jsme poskytli prostory a postarali se o organizační záležitosti, program navrhli a zajistili členové „Gorola,“ dodal Tadeusz Szkucik.

Komentáře


Čtěte také


Povedl se letošní ples dětí polské školy v Oldřichovicích? Nemáme žádné pochybnosti [fotografie]
Únor032023

Povedl se letošní ples dětí polské školy v Oldřichovicích? Nemáme žádné pochybnosti [fotografie]

Zábava až do rána. Ples pořádala bystřická polská škola
Únor032023

Zábava až do rána. Ples pořádala bystřická polská škola

„Puzzle tour v Oldřichovicích“. Děti se dozvěděly, co je to malování
Únor022023

„Puzzle tour v Oldřichovicích“. Děti se dozvěděly, co je to malování

10 tipů na víkend
Únor022023

10 tipů na víkend

Z redakční pošty: Novoroční setkání v Hnojníku
Leden312023

Z redakční pošty: Novoroční setkání v Hnojníku

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku
Leden262023

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!
Leden252023

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!

Clanek
Leden222023

František Kowolowski vystavuje v Trisii

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.