1. Oslavy Mezinárodního dne mateřského jazyka

Kdy: pátek 18. února a středa 23. února, 16.30
Kde: Mosty u Jablunkova

Místní knihovna v Mostech u Jablunkova  oslaví Mezinárodní den mateřského jazyka. Českému jazyku bude věnováno páteční odpoledne. Připraveno je představení Divadla Čučka na motivy knihy Marka Tomana Cukrárna U Šilhavého Jima. Polské divadelní odpoledne se scénickým čtením proběhne ve středu. Po skončení obou divadelních představení si návštěvníci napíšou a vyhodnotí diktát.

2. Koncert pro paní učitelku – zrušeno!

Kdy: pátek 18. února, 18.00
Kde: Český Těšín, kavárna Avion

U příležitosti životního jubilea bývalí žáci chtějí touto cestou poblahopřát své oblíbené paní učitelce. Koncert otevřený pro veřejnost. Pořádá Tamara Tomoszek a Základní umělecká škola Pavla Kalety v Českém Těšíně.

3. Valentýnské odpoledne

Kdy: pátek 18. února, 15.00-17.00
kde: Havířov, středisko volného času Asterix

Zveme všechny děti a mládež od 7 do 18 let na Valentýnské odpoledne, kde si společně vyrobíme valentýnské srdíčka, zahrajeme si sportovní valentýnské soutěže a zažijeme spousty další zábavy.

4.Zima v Ustroni s Radiem Zet

Kdy: od pátku 18. února do neděle 20. února
Kde:  Ustroň, náměstí

V programu víkendové akce budou mj umělé kluziště s půjčovnou zdarma, kopec pro snowtubing a další zimní atrakce, soutěže, stanky s teplými nápojí a obšerstvením a koncerty rádiových hitů vždy od 18.00 do 20.00.

5. Beskydská lyže

Kdy: sobota 19. února, 9.00
Kde: Mosty u Jablunkova

V mosteckém Skiareálu budou závodit mladé lyžařky a lyžaři v obřím slalomu, v jízdě na snowboardu a v běhu na lyžích. Na svahu bude hrát kapela Izabel a moderování se ujme duo Svoboda & Kubza. Po vyhlášení výsledků závodů bude zábava pokračovat v hotelu Grůň u cimbálu s kapelou Friš.

6. V hlavní roli: hlína

Kdy: sobota 19. února, 9.00-15.00
Kde: Archeopark Chotěbuz-Podobora

Archeopark zve na den plný zajímavosti, tentokrát na téma: hlína. Po celý den bude možné: podle hmatu určit nádobu, v ruce nebo na hrnčířském kruhu vyrábět keramiku, vymodelovat si Venuši, dozvědět se o výrobě nádob a jejich vypalování.

7. Koncert křesťanské hudby

Kdy: sobota 19. února, 19.00
Kde: Cieszyn, Dom Narodowy

Kulturní dům Dom Narodowy zve na koncert skupiny Ahawa. Skupina vzniklá v roce 2017 a hraje autorskou křesťanskou hudbu.

8. Pohádková sobota

Kdy: sobota 19. února, 17.00
Kde: Jablunkov, sál radnice

V sobotu zveme děti a jich rodiče do sálu jablunkovské radnice. V rámci Pohádkových sobot vystoupí Divadlo Křesadlo s pohádkou Zima, zima, zimička. Bude to výchovná pohádka, která vede děti k dodržování hygienických návyků.

9. Lyže na „gorolský“ způsob

Kdy: sobota 19. února, 17.00-22.00
Kde: Visla, Skolnitý

Skiareál na Skolnitém zve na prodloužené večerní lyžování s doprovodným programem. Vystoupí lidové kapely, lyžaři se mohu těšit rovněž na regionální kuchyní a zábavné soutěže (mj závody na sáňkách, skupinové lyže, dojení krávy, přetahování lanem a další).

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.