1. Troje ročních období

Kdy: pátek 25. února, 18.05
Kde: Bystřice, sborové centrum LECAV

Na koncert z cyklu Troje ročních období zve v pátek večer obec Bystřice.Ve sborovém centru LECAV vystoupí Štěpán Rak (kytara, slovo) s koncertem Pohádky pro děti i dospělé.

2. Prezentace w Książnicy

Kdy: pátek 26. února, 17.00
Kde: Cieszyn, Książnica Cieszyńska

Książnica Cieszyńska zve na další z cyklu setkání Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. Tentokrát budou zájemcům prezentovány informace na téma dokumentu Tajemnice XIX-wiecznego projektu Pałacu Saskiego w Warszawie.

3. Sylwia Dwornicka – výstava

Kdy: pátek 25. února, 18.30
Kde: Galerie Půda

Kulturní a společenské středisko Střelnice a spolek Půda zvou na zahájení výstavy Sylwie Dwornické, která bude prezentovat obrazy a videoprojekce. Výstavu bude možné zhlédnout do 25 března.

4. Plnou parou vpřed!

Kdy: sobota 26. února, 9.30-16.00
Kde: Český Těšín, Muzeum Těšínska

Sběratel Miloslav Vaváček si pro nás připravil parádní program k 240. výročí narození vynálezce a konstruktéra Josefa Božka, o němž se zmiňuje i expozice v Historické budově Muzea Těšínska. Můžete se těšit na netradiční přednášku s představením funkčních miniaturních parních strojů.

5. Masopust na hradě

Kdy: sobota 26. února, 9.30-17.00
Kde: Ostrava, Slezskoostravský hrad

Přijďte na Slezskoostravský hrad a zažijte masopustní náladu jako z dávných časů. Po celý den bude probíhat bohatý doprovodný program, těšit se můžete na žalmy za poražené prasátko, vyprávění řezníka Krkovičky, zahraje masopustní kapela. Probíhat budou masopustní soutěže a hry. Vrcholem programu bude průvod masek. Masopustní hodování nabídne řadu dobrot z místní zabijačky.

6. Premiéra Polské scény

Kdy: sobota 26. února, 17.30
Kde: Český Těšín

Na sobotní večer Polská scéna Těšínského divadla chystá premiéru nové hry. Inscenaci Nowe miasto od amerického spisovatele a dramaturga Thorntona Wildera režíroval Bogdan Kokotek.

7. Výšlap na Godulu

Kdy: sobota 26. února, 8.40
Kde: Střítež

PTTS Beskid Śląski zve všechny zájemce na výlet na Godulu. Turisté se vydají trasou: Střítež, Smilovice, Řeka, Godula, Komorní Lhotka (cca 11 km). Sraz v 8.40 na nádraží ve Stříteži.

8. Masopustní plesy

Kdy: pátek 25. února, sobota 26. února
Kde: Hrádek, Vendryně, Havířov-Bludovice, Mosty u Českého Těšína

Na poslední karnevalový víkend chystají některé místní skupiny PZKO tradiční plesy. V páteční večer plesoví hosté roztančí sál Domu PZKO v Hrádku , v sobotu se budou konat plesy např. ve Vendryni, Havířově-Bludovicích a v Mostech u Českého Těšína.

9. Sobota v Amosu

Kdy: sobota 26. února,  9.00-11.00
Kde: Český Těšín, SVC Amos

Během dopoledne v Amosu se budete moct zúčastnit jednoho ze tří workshopů. Na výběr bude: výroba svíček, drátkování a jóga s pěti Tibeťany.

10. Závody formanů

Kdy: neděle 27. února, 11.00
Kde: Istebna, parking za čerpací stanici

Obec Istebna zve na 20. ročník závodů formanů. Formani budu soupeřit v několika kategoriích. Připraven je doprovodný program: vystoupení regionálních souboru z Istebne a Dolní Lomné, dětská zóna, stánky loveckých spolků.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.