HORNÍ SUCHÁ / Polská základní škola v Horní Suché se zapojila do charitativní akce „Krabice od bot“. Žáci nasbírali 71 dárků, které poputují dětem z rodin v hnotné nouzi.

Letos se koná již jedenáctý ročník předvánoční akce, jejímž cílem je udělat radost dětem z rodin v hnotné nouzi v České republice. Na 137 míst v České republice můžete přinést dárky zabalené v krabicích od bot, které poputují k dětem z finančně znevýhodněných rodin, v pěstounské péči nebo v azylových domech. Díky této akci mělo loni více než 50 tisíc dětí krásnější Vánoce.

Letos se do kampaně zapojili žáci polské základní školy v Horní Suché.

„Snažíme se zapojovat do různých charitativních akcí, letos jsme se rozhodli připojit k iniciativě „Krabice od bot“, kterou pořádá Slezská Diakonie. Děti od mateřské školy až po devátou třídu přinesly krabice plné dárků. Podařilo se nám shromáždit 71 krabic, které poputují do rodin v hmotné nouzi v našem regionu.

Balíčky byly Diakonii předány včera a mohu upřímně říci, že výsledek předčil naše očekávání. V celé škole máme 100 žáků, což znamená, že jsme dostali balíček téměř od každého žáka,“ říká Monika Plášková, ředitelka polské školy v Horní Suché.

Balíčky vykouzlily 71 úsměvů na dětských tvářích

„Děti tuto akci hodnotily velmi pozitivně. Nakupovaly s rodiči hračky, oblečení a různé doplňky. Myslím, že balíčky, které jsme v Horní Suché nasbírali, vykouzlí na tvářích dětí z chudých rodin 71 úsměvů,“ doplnila Monika Plášková.

Můžete se také zapojit

Sbírka končí 5. prosince. Vánoční dárky nemusí být velké, měly by se vejít do krabice od bot. Podrobnosti najdete na webových stránkách kampaně ZDE.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.