KARVINÁ / Skupina GOROLE připravila v sobotu v Polském domě PZKO v Karviné-Fryštátě výstavu věnovanou 20 letům svých expedic. Skupina cestuje po horách Evropy, Asie a Jižní Ameriky.

Během dvouhodinového filmu, který se skládal z fotografií, videí a komentářů, mohli hosté sledovat úžasnou krajinu, portréty lidí v navštívených zemích a místní faunu a flóru. Filmovou a fotografickou show uváděl Roman Janusz, „šéf“ skupiny Gorole. Doplnil ji vyprávěním o jednotlivých výpravách.

„Jedná se o první setkání k 20. výročí a doufáme, že nebude poslední. Výročí bylo už loni, ale z nám všem známých důvodů jsme museli premiéru odložit. Vzpomínáme na všechny výpravy. Začalo to Rumunskem, kde jsme byli ještě trochu naivní, ale díky tomu nás více fascinovaly hory. Byli jsme připraveni překonat všechny překážky na cestě, a nebylo jich málo – řekl Roman Janusz.

V sobotu večer mohli diváci vidět mimo jiné krajiny Rumunska, Norska, Balkánu, Himálaje, Peru, Kyrgyzstánu, Kazachstánu, Tádžikistánu, Gruzie, sibiřských hor a jezera Bajkal.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.