FRÝDEK-MÍSTEK / Na úterý 12. října připravil Pobeskydský spolek přátel výtvarného umění ve Frýdku-Místku setkání s Renatou Putzlacher na téma díla Bronislava Liberdy, čestného člena sdružení. Během setkání byla k vidění výstava Cesta Bronislava Liberdy.

Renata Putzlacher připravila prezentaci o umělcově životopisu, jeho úspěších, tvorbě, nápadech a působení v polských organizacích na Zaolší, od Těšínského divadla přes redakce „Zwrotu“ a „Głosu Ludu“ až po Literárně-uměleckou sekci HV PZKO.

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronislava Liberdu také jako na přítele a skromného člověka a citovala vzpomínky a citáty z jeho deníku. (Úryvky deníku byly zveřejněny v měsíčníku Zwrot).

Deník psal před deseti lety. Už tehdy ho zajímalo, co je na druhé straně.

„Děkuji Bohu za scénář svého života, za svou rodinu, přátele a sousedy. Na tomto světě už nezbývá mnoho času a já se tajně těším na to, co mě potká na druhé straně…“ – to si Bronisław Liberda zapsal do svého deníku z 29. srpna 2011.

Jedním z posledních úspěchů umělce byla Cena města Třince, kterou obdržel v roce 2018.

Malíř, grafik, hudebník a dlouholetý umělecký ředitel Loutkového divadla Bajka zemřel v neděli 31. května 2020 ve věku 82 dvou let.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.