Před Svátkem všech svatých a Památkou zesnulých se hřbitovy stávají frekventovaným místem. Lidé uklízí hroby, mění ozdoby a plní se nádoby na opad.

Odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházející dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí až do 5. listopadu.

„Z centrálního třineckého komunálního hřbitova v tomto období svážíme odpady z areálu a z prostranství před ním minimálně dvakrát týdně. V případě pohřebišť v okrajových částech Třince zajišťujeme podle potřeby svoz navíc oproti klasickému režimu. Jedná se například o hřbitovy v Tyře, Gutech, Oldřichovicích, Podlesí, Neborech, Kojkovicích a dalších částech města, kde je svoz prováděn klasicky jednou za 14 dní,“ uvedl vedoucí komunálních služeb společnosti Smolo CZ Tomáš Ondraszek.

Pracovníci skupiny Smolo pružně reagují na objednávky i jiných samospráv nebo správců hřbitovů v regionu. V případě potřeby popeláři provedou operativně na pokyn úřadu i mimořádné svozy.

„Naší snahou je i v těchto dnech, kdy je návštěvnost hřbitovů skutečně vysoká, zajistit návštěvníkům estetické a důstojné prostředí pro vyjádření úcty zemřelým. Abychom po celou dobu společně udrželi na hřbitově pořádek a čistotu připomínáme, že na objemnější odpad, jako jsou věnce, kytice apod. jsou na hřbitově a před ním přistaveny velké nádoby. Odpadkové koše a popelnice jsou určené k odložení drobného odpadu. V tomto ohledu děkujeme za pochopení,“ doplnil Ondraszek.

Každým rokem třinečtí popeláři odvezou jen hřbitovů v regionu desítky tun různých odpadů. Celkově má SMOLO CZ na třineckých hřbitovech k dispozici různé typy odpadových nádob o celkovém objemu přes 34 tisíc litrů. V případě započítání i dalších obcí je to objem skoro sto tisíc litrů.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.