HORNÍ SUCHÁ / Dnes (15. října) se v Domě PZKO v Horní Suché konala vernisáž výstavy Klubu chlapů, na které můžet obdivovat staré nářadí, stroje a další starožitnosti – některé z nich se používají dodnes. Výstava bude otevřena po celý víkend.

Prohlídku expozice můžete začít u originálního truhlářského nářadí, poté se přesunete do pánského koutku, kde najdete mj. holící pomůcky nebo sud z karvinského pivovaru. K dispozici je také dámský koutek s žehličkami, kuchyňským náčiním, ohřívači nebo mlýnky na kávu.

Následují předměty pro domácnost a zemědělství. Dále jsou zde předměty, které používali obuvníci, tj. kůže a materiály na podrážky.

Na konci výstavy si můžete prohlédnout starý televizor, fotoaparáty nebo nástroje související s hornictvím.

„Vystavené předměty jsou z půd a sklepů členů Klubu chlapů a příznivců MS PZKO. Akce byla naplánována již na loňský rok, ale bohužel se ze známých důvodů nemohla uskutečnit. Takže se sběrem těchto předmětů nebyl žádný problém, protože to všichni věděli už před více než rokem. Těžší bylo připravit předměty k vystavení, včetně jejich očištění, aby zde mohly být prezentovány,“ řekl Erwin Mikuła, předseda Klubu chlapů.

Klub chlapů v Horní Suché

Klub chlapů byl založen před devíti lety na ustavující schůzi v Domě PZKO. V současné době má 26 členů. Podle pravidel se do klubu může přihlásit kdokoli, pokud není žena.

Výstava bude otevřena v sobotu (16. října) od 10 do 18 hodin a v neděli (17. října) od 10 do 16 hodin.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.