1. Jak vařili Slované

Kdy: sobota 7. srpna, neděle 8. srpna
Kde: Cieszyn, Zámecký vrch

V rámci cyklu akcí zaměřených na středověké dějiny a život Slovanů z Těšínského Slezska, se o víkendu bude konat akce pořádaná Sdružením historické rekonstrukce „Golęszyce“. Členové sdružení připraví tradiční jídla Slovanů a povypráví zajímavosti o středověké kuchyni.

2. Vzpomínková akce u Památníku životické tragédie

Kdy: sobota 7. srpna, 10.00
Kde: Životice, Památník životické tragedie

V sobotu si v Životicích připomeneme 77. výročí tragédie, kdy 6. srpna 1944 bylo zastřeleno nacisty 36 mužů ze Životic a okolních obcí. Muzeum bude otevřeno od 9 hodin.

3. Hry v pohraničí

Kdy: sobota 7. srpna, 15.00
Kde: Vendryně, společenské centrum

V sobotní odpoledne zveme do Vendryně Zaolší. V rámci 18. ročníku Her v pohraničí se můžete těšit na hudební odpoledne, netradiční soutěže a hry pro děti i dospělé, bufet s vesnickými specialitami. Večer k poslechu a tanci zahraje kapela Cafe 80.

4. Prohlídka města Těšína s archeoložkou

Kdy: sobota 7. srpna, 9.30
Kde: Český Těšín, sraz na náměstí

Viditelné i neviditelné památky dávných dob si spolu představíme během procházky po známých místech města. Seznámíte se s archeologickými výzkumy na Zámecké hoře, co se skrývá pod dlažbou města a najdete místa, kde se ukrývaly nejkrásnější nálezy.

5. Slavnosti piva a guláše

Kdy: sobota 7. srpna, 14.00
Kde: Karviná, Park B. Němcové, loděnice

Doražte ochutnat pivní speciality z místních pivovarů a vyzkoušet guláše, které pro Vás budou připravovat soutěžní týmy. Můžete se těšit nejen na chutné jídlo ale i bohatý doprovodný program. Akce pořádá Iniciativa dokořán.

6. Den obce s hasiči

Kdy: sobota 7. srpna, 10.00
Kde: Guty, u Gutské Bašty

Na den plný zábavy, hudby a sportu zve obec Guty a místní hasiči. Od 10 do 14 hod. sportovní den pro děti, dopoledne taky ukázka práce složek IZS u dopravní nehody a soutěž mladých hasičů v požárním útoku. Od 16.00 TV Šlágr hudební skupina naživo, večer diskotéka a ohňostroj. Můžete se těšit také na výbornou domácí kuchyni.

7. Letní muzeum

Kdy: sobota 7. srpna, neděle 8. srpna, 9.30-17.00
Kde: Český Těšín, historická budova Muzea Těšínska

Nemáte plán na víkend? Přijďte do muzea tvořit, naučit se něco nového a prohlédnout si expozici. V sobotu na programu jsou drátkování, kamínkování a papírová mozaika. V neděli – drátkování a kamínkování.

8. Svátek barev Holi

Kdy: neděle 8. srpna, 15.00-19.00
Kde: Cieszyn, parkoviště „Pod Wałką”

Barvy, hudba a zábava čekají na všechny kdo v sobotu navštíví festival barev v Cieszyně. Pro všechny, kteří si chtějí užít skvělé odpoledne a zařádit si s práškovými barvami Holi, pořadatelé  připravili 9 různých barev, hudbu, foodtrucky a další atrakce.

9. Prohlídka divadla

Kdy: neděle 8. srpna, 12.00
Kde: Cieszyn

Během prázdnin nabízí Divadlo A. Mickiewicze komentované prohlídky interiérů, vždy v neděli ve 12.00. Účastníci si prohlédnou interiér historické budovy, poznají její historii a dozvědí se hodně zajímavosti.

10.Koncert v Ježišově kostele

Kdy: neděle 8. srpna, 19.00
Kde: Cieszyn, Ježíšův kostel

V rámci cyklu koncertů v Ježíšově kostele v Cieszyně vystoupí v neděli Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran) a Jakub Plewa (varhany).

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.