Čtěte nás! Každý den nové informace!

REGION / Děti, které 1. září zahájí své školní dobrodružství, a také jejich rodiče mají důvod k radosti. I v tomto roce obdrží děti Poukaz pro prvňáčky (Bon Pierwszoklasisty)!

V rámci projektu, který v České republice realizuje organizace Macierz Szkolna, dostanou prvňáčci stejně jako v předchozích letech školní aktovky i s vybavením.

Organizace rodičů Macierz Szkolna v České republice může projekt realizovat díky spolupráci s Nadací „Pomoc Polákům na Východě“. Projekt je financován z prostředků Kanceláře předsedy vlády v rámci programu Polonia i Polacy za Granicą 2021.


Takto před rokem odpověděl Juliusz Szymczak-Gałkowski, člen správní rady Nadace „Pomoc Polákům na Východě“, naší redakci na otázku, co je nejdůležitějším cílem Poukazu pro prvňáčky:

Chceme, aby děti rodičů, kteří se rozhodnou, že to pro ně bude trochu těžší, protože budou mít trochu víc hodin, protože se budou ve škole učit polsky, měly z toho všeho radost. Zdá se nám, že dobře vybavená aktovka je aktovka, která by udělala dojem nejen v Polsku, nejen v České republice, ale i v ostatních zemích. Snažíme se, jak nejlépe umíme, a doufám, že jsme dětem udělali radost.

Ještě na jedné věci nám velmi záleží. Zdejší polské děti jsou úplně stejné polské děti jako ty v Polsku. V určitém okamžiku bylo v Polsku rozhodnuto, že existuje program na podporu školních dětí a jejich rodičů. Všude na světě znamená chození do školy výdaje. A chceme ukázat, že polské děti žijící v České republice, Bělorusku, na Ukrajině a v Litvě jsou stejné polské děti jako ty v Polsku.

Chceme také, aby polská škola byla značkou. Nechceme, aby to bylo jen místo, kde se děti musí učit polsky, protože jejich rodiče chtějí zachovat tradice. Navzdory zdání toto je právě nejsnazší cesta k asimilaci. Pokud polská škola bude značkou nejvyšší kvality, pokud bude nabízet dětem skvělou budoucnost, pak bude institucí, kam rodiče budou chtít posílat své děti. Chceme ukázat, že nám záleží na tom, aby polská škola byla dobrou volbou. A vím, že to zde funguje, jsou situace, kdy smíšená manželství posílají své děti do polských škol. A nejde jen o další jazyk, ale také o to, že jsou to menší školy, kde je vynikající péče o děti, kde je vysoká úroveň výuky, včetně českého jazyka.

Komentáře


Čtěte také


10 tipů na víkend
Červenec292021

10 tipů na víkend

Tanečníci ze souboru Błędowice se v Milíkově připravovali na svá nadcházející vystoupení.
Červenec292021

Tanečníci ze souboru Błędowice se v Milíkově připravovali na svá nadcházející vystoupení.

V Životicích uctí památku místních zavražděných německými okupanty
Červenec292021

V Životicích uctí památku místních zavražděných německými okupanty

Očkovat proti Covid-19 se bude také v Jablunkově
Červenec282021

Očkovat proti Covid-19 se bude také v Jablunkově

Historie polského rocku v Bystřici v podání skupiny Contiband
Červenec272021

Historie polského rocku v Bystřici v podání skupiny Contiband

Obchod a řemesla v Českém  Těšíně
Červenec262021

Obchod a řemesla v Českém Těšíně

Druhý ročník Restaurant Day v Bystřici
Červenec262021

Druhý ročník Restaurant Day v Bystřici

Vyčistili  náhrobek  Jana Glajcara ve Svibici
Červenec252021

Vyčistili náhrobek Jana Glajcara ve Svibici


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test