SVIBICE / 8. června se konala členská schůze Místní skupiny PZKO Český Těšín Svibice.

Přestože se v loňském roce z pochopitelných důvodů nekonalo mnoho akcí, členové místní skupiny neupadli do „kovidového spánku“.

Uklidili půdu Polského domu PZKO a kroje, které tam našli, věnovali folklornímu souboru Suszanie. Obnovili také opuštěný hrob významného obyvatele Svibice Jana Glajcara. A během schůze odhlasovali, že umožní přístup ke klavíru i těm, kteří si pronajímají sál Domu PZKO.

Žádná kulturní akce se letos nekonala. To však neznamená, že se v Domě PZKO ve Svibici v tomto roce nic nedělo.

Předsedkyně Irena Kolková poděkovala všem, kteří v loňském roce věnovali práci pro místní skupinu spoustu svého volného času.

Ilona Hudeczek přečetla podrobnou zprávu o činnosti MS PZKO ve Svibici v roce 2020. Organizace má v současné době 125 členů.

„V tomto neobvyklém roce, poznamenaném pandemií koronaviru, se konalo pouze 5 zasedání výboru. Ze společenských a kulturních akcí se podařilo uskutečnit pouze Ples PZKO. A to byla naše poslední společenská akce,“ řekla Hudeczek a už oznámila, že se ples v příštím roce bude konat 15. ledna 2022.

V březnu 2020 bohužel vypukla pandemie. V květnu se konala alespoň brigáda v Polském domě PZKO Svibice.

„Prováděli jsme různé opravy, odstranili jsme suchý smrk ze zahrady, opravili plot, posekali trávu, opravili okna atd. O letních prázdninách, kdy se uvolnila omezení, se zde konaly dva tábory pro děti,“ vyjmenovala Hudeczek.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.