Čtěte nás! Každý den nové informace!

ČESKÝ TĚŠÍN / Když byl v České republice během pandemie zakázán zpěv, Beata Brzóska, učitelka na polské základní škole a dirigentka několika pěveckých sborů, začala psát blog. V rozhovoru pro Zwrot vypráví o tom, jak si na to našla čas a také o tom, co ji inspiruje.

Kromě práce ve škole jste byla vždy velmi aktivní v mimoškolních aktivitách. Vedla jste několik sborů, jejichž zkoušky jsou v současné době pozastaveny. Takže najednou jste měla spoustu volného času. Jak jste ho naplnila?

Toho volného času nebylo tolik. Příprava online výuky je časově náročná a kromě toho každý den jsem musela vařit oběd. A to také zabere spoustu času. Myšlenka vést blog přišla asi před dvěma lety, ale záležitosti spojené se sborem mě pohltily natolik, že mi zabraly většinu volného času. Přicházela jsem ze školy a v podstatě to vypadalo takto: na prvním místě byl sbor, na druhém místě byl sbor, na třetím místě byl sbor…. a pak jsem mohla přemýšlet o nějakém koníčku.

Blog se tedy rozhodně zrodil z volného času, který jste měla, když jste nemohla vést zkoušky sboru. Ale viděla jsem, že na něm máte i recepty, takže se vám podařilo skloubit i vaření s psaním blogu.

Ano, ale nejde jen o vyplnění volného času. Mám ráda, když se mě něco dotkne zevnitř. Může to být zpěv, vedení sboru, práce na zahradě, vaření, nějaký druh tvořivosti. Funguje to jako koření – skořice, hřebíček, kari. Každodennímu životu dodává šmrnc. Právě to mi začalo chybět, a tak jsem přemýšlela, že si založím blog. O tom, jak začalo mé blogovací dobrodružství, si můžete přečíst v článku pod štítkem To i owo.

Co si můžeme přečíst na tomto blogu?

Blog je lifestylový, o každodenním životě: vaření, práce na zahradě, výlety, památky, móda. To, o čem píšu, dokládám fotografiemi. Také se dělím o své myšlenky. Myslím, že každá žena si v něm najde něco pro sebe.

Proč je tento blog pouze pro ženy? Zaujalo mě to, protože tato informace je dokonce uvedena v titulku…

Je prostě ženský! Myslím si, že muži nečtou lifestylové blogy. Na internetu hledají jednu konkrétní informaci. Ale možná jednou těch pár slov v nadpisu změním….

Možná by tam nějaký muž rád našel odpověď na svou otázku, jak přemýšlejí ženy?

Samozřejmě může, ale nevím, jestli to zvládne psychicky…

A tento blog je čistě koníček, nebo možná v budoucnu hodláte na něm vydělávat, něco propagovat?

Svůj blog jsem založila z vnitřní potřeby. Vnímám to jako příležitost k osobnímu rozvoji. Možnost rozšířit si obzory. Psaní uspořádává myšlenky. Ve škole a na vysoké jsem ráda psala eseje. Někdy jsem si po zadání tématu celý týden zapisovala své myšlenky, než jsem si sedla k psaní, a opravovala a přepisovala jsem je, dokud jsem s nimi nebyla zcela spokojena.

Na Facebooku jsem si všimla, že kromě psaní blogu se věnujete také ručním pracím a sama vytváříte různé dekorace, jejichž fotografie se objevily na vašem profilu. Je to zcela nová vášeň?

Dříve bylo tak, že když se dívka chtěla dobře oblékat, nosit něco originálního, musela si nějak poradit. Nebylo tolik obchodů, zboží ani peněz na rozmary. Ráda jsem si sama ušila halenku, kalhoty, dokonce i kabát! Pletla jsem svetry a háčkovala. Hodně jsem se naučila od babičky, ale také od kamarádek – na střední škole jsme o přestávkách s nadšením pletly svetry. Dnes nemám čas na ruční práce. Originálním způsobem používám to, co už mám, nebo to, co mi padne do oka například v secondhandu. Mou vášní je především práce na zahradě.

Blog, Facebook, jste aktivní na jiných sociálních sítích?

Vedle blogu existují také „vedlejší produkty“ – profil na Facebooku a Instagramu.

(indi)

Komentáře


Čtěte také


Nová linka cyklobusu usnadní dopravu do Beskyd z Českého Těšína i Třince
Červen102021

Nová linka cyklobusu usnadní dopravu do Beskyd z Českého Těšína i Třince

Zelená škola v Komorní Lhotce
Červen102021

Zelená škola v Komorní Lhotce

Ustroňská noc muzeí se letos uskuteční podruhé
Červen092021

Ustroňská noc muzeí se letos uskuteční podruhé

Vraždy, svatby, rozmary počasí před lety (5)
Červen092021

Vraždy, svatby, rozmary počasí před lety (5)

Prezidentský zámeček ve Wisle je nadále uzavřen
Červen082021

Prezidentský zámeček ve Wisle je nadále uzavřen

Fest regionální večer v Třinci
Červen082021

Fest regionální večer v Třinci

Slavnost svěcení dřevěného kostelíku v Gutech na fotkách Mariana Siedlaczka
Červen062021

Slavnost svěcení dřevěného kostelíku v Gutech na fotkách Mariana Siedlaczka

Profesor Aleksander Krawczuk se dožívá 99 let
Červen062021

Profesor Aleksander Krawczuk se dožívá 99 let


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test