Dnes, 27. dubna, se na Generálním konzulátu Polské republiky v Ostravě konalo zasedání Výboru pro národnostní menšiny Moravskoslezského kraje. Setkání bylo příležitostí představit členům výboru činnost konzulátu a přiblížit historii a aktivity polské menšiny v našem regionu.

Hostem jednání byl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo. Historii a aktivity Polského kulturně-osvětového svazu v České prezentovala jeho předsedkyně Helena Legowicz, činnost Kongresu Poláků a dějiny Poláků na Těšínském Slezsku popsal místopředseda Kongresu Poláků Józef Szymeczek.

„Doufám, že se nám povedlo představit novým členům výboru výhody nejen kulturní, ale i ekonomické, ze kterých můžou čerpat čeští občané žijící v regionu,“ řekla po jednání generální konzulka Polské republiky v Ostravě Izabella Wolłejko-Chwastowicz.

Komentáře



CZYTAJ RÓWNIEŻ



REKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.