ČESKÝ TĚŠÍN / U konce je rekonstrukce místností po bývalé prádelně v budově Hlavního výboru PZKO. Najde tam své sídlo Polské centrum.

Prostory po bývalé prádelně změnily svůj vzhled. „Udělali jsme novou elektroinstalaci, zajistili přístup k internetu, snížili jsme strop, udělali novou podlahu, celý prostor je vybavena výstavním systémem včetně osvětlení,“ říká předsedkyně HV PZKO Helena Legowicz.

Nyní je třeba ještě počkat na vyřízení administrativních záležitostí, to znamená povolení ke změně způsobu použití.

První výstava bude v květnu

Činnost centra v těchto prostorech má začít v květnu, pokud to dovolí protiepidemická opatření. Co uvidíte na první výstavě, jakmile bude vše hotovo? „Jsem již po jednání s Generálním konzulátem Polska v Ostravě. Dohodli jsme se, že činnost Polského centra v nových prostorech zahájíme výstavou o Ústavě 3. května – informuje Legowicz.

Polské centrum má podporovat rozvoj polské menšiny v našem regionu, podporovat projekty a myšlenky místních Poláků, jakož i propagovat na polské straně Olzy znalosti o Zaolziu a jeho bohatém polském kulturním životě. A v hlavním sále bude prostor pro výstavy.

Místo, kde můžete v budoucnu také udělat malou konferenci nebo přednášku

„Plánujeme také vybavit tuto místnost mobilními židlemi. Takže polské organizace zde budou moci udělat malé setkání, konferenci, přednášku,“ dodává Legowicz.

Finanční podporu na renovaci a přizpůsobení prostor poskytla Nadace Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.