Na stránkách Polského harcerství v České republice se  objevilo nové logo  organizace.  Velitele HPC Krzysztofa Mitury se ptáme, proč se organizace rozhodla změnit své logo a jak tato změna probíhala.

Proč jste se rozhodli změnit logo?  

Celý projekt změny loga trval tři roky. Rozhodli jsme se logo změnit hlavně z  praktických důvodů.   Naše staré logo existovalo pouze v  jedné verzi a nic na něj nenavazovalo, nebylo možné vytvořit  jednoduchý potisk, grafika byla velmi  komplikovaná. Když jsme logo jakkoliv zmenšili, bylo nečitelné, a bylo na něm více textu než symboliky.   

Od  roku 1990, kdy bylo harcerství obnoveno a také bylo vytvořeno logo, se na něm pouze změnily nápisy – na počátku to bylo Harcerstwo Polskie w Czechosłowacji, později jsme Československo změnili na Českou republiku.  

Staré logo harcerstva

Z tohoto důvodu jsme začali  přemýšlet nad projektem grafických změn. Po konzultaci s odborníky jsme  dospěli k závěru, že  se nejedná pouze o samotné logo,  ale  také o celou vizuální  identitu organizace. To znamená,  že  jsme do projektu zahrnuli také nový desing webových stránek a celou vizuální identitu, abychom se mohli  jednotně  a profesionálně prezentovat

Jak probíhal proces tvoření nového  loga a  kdo je  jeho  autorem?

Celý proces změny loga jsme  zahájili  anketou, kterého se zúčastnili všichni naši členové.   Výsledky průzkumu později obdržela grafička  Ewa Stańczak, která vytvořila čtyři  návrhy.  

Z těchto návrhů jsme vybrali dva, které byly  velmi pěkné, každý z nich měl  trochu  jinou  symboliku  a vzhled našeho znaku. Nakonec bylo vybráno to logo, které teď můžete vidět  na našich stránkách. Podle toho  je také upravena veškerá vizuální identita organizace, vizitky, diplomy, dekorace, to znamená všechno, na čem se objevuje logo a co jsou oficiálními dokumenty. 

Harceře na své  facebookové  stránce  popsali nové logo  takto:  

Nové logo organizace zahrnuje jemný znak obsahující prvek lilie, stejně jako prvky kolem něj – symbolizující kruh, interakci nebo rozmanitost.  Jednoduché barevné schéma je založeno hlavně na kombinaci  červené a bílé s černou  a šedou.

Tímto se vzdáme veselého charakteru loga ve prospěch hrdosti a  vlastenectví. Typografie  i znak jsou však nakresleny měkkou čárou, se zaoblenými úhly, což znamená ducha přátelství a měkkých vztahů, které spojují lidi.      

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test