POLSKO, ČESKÁ REPUBLIKA / Cesta  do Krakova bude opět  jednodušší. Český dopravce RegioJet na jaře spustí železniční spojení Praha-Krakov-Przemyśl a  zpět.  

Český soukromý dopravce oznamuje, že se bude  jednat o noční spoje. Vlaky budou odjíždět z Prahy  a Przemyśle  ve večerních hodinách, aby ráno přijely do cílové stanice. Vlaky  budou stavět také v Ostravě a Bohumíně.  

Kdy na trasu vyrazí první žluté soupravy, je odvislé od omezení spojených s pandemií COVID-19, dopravce plánuje, že by se tak mohlo stát na přelomu března a dubna.  

Internet, káva a místenka v ceně jízdenky

„Ve vlacích budou  cestujícím poskytovány veškeré služby, na které jsou zvyklí v ostatních vlacích RegioJet, včetně m.in. bezplatné kávy nebo přístupu k internetu,“ oznamuje Radim Jančura, majitel RegioJetu.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.