Čtěte nás! Každý den nové informace!

REGION / Na začátku roku se konají členské schůze organizací. Toto předpokládají stanovy, které nezohledňují skutečnost, že přijde doba, kdy nebude možné schůze uspořádat. Organizace tento problém řeší pomocí různých forem schůzí online.

24. ledna zaslal výbor PTTS „Beskid Śląski“ svým členům podklady ke schůzi a požádal je, aby se seznámili s jejich obsahem a usnesení odhlasovali e-mailem.

Členové obdrželi zprávu o práci výboru, turistického výboru, výboru pro sport, cyklistiku, zprávu o práci klubů „Orły Zaolzia“ a „K99“, účetní uzávěrku a zprávu kontrolního výboru. V dokumentu také byly plány na rok 2021 a rozpočet na rok 2021. Členové obdrželi návrh usneseuní, pro které nebo proti kterému měli hlasovat prostřednictvím e-mailu.

On-line setkání se zúčastnilo 66 členů organizace z 548, kteří byli ke konci roku na seznamu členů.

Některé plány se povedlo uskutečnit

Ačkoli byl rok zvláštní a obtížný, a kvůli pandemickým omezením se mnoho akcí a výletů nekonalo, nicméně některé akce organizace pro své členy a příznivce připravila. O činnosti turistické sekce jsme  již psali.  

Plány na letošní rok

Organizace také informovala své členy o plánech na výlety v letošním roce. Vzhledem k nejistotě ohledně omezení, která budou platit letos, je kalendář výletů velmi flexibilní.

„Možná ne všechno bude tak, jako kdysi, možná budou stále omezení… K dispozici je kalendář výletů a akcí, jsou konkrétní termíny, vše ale bude odvislé od aktuální epidemiologické situace, takže na změny budeme pružně reagovat a přizpůsobíme se jim,“ stojí ve zprávě.

Pro letošní rok je plánováno 14 autobusových zájezdů, 21 výletů a víkendových akcí, 10 turistických výletů – pro seniory, 29 úterních zájezdů a 17 procházek. Členové Beskydu budou  i nadále navštěvovat rozhledny.

Sportovcům se také podařilo realizovat některé aktivity

Zprávu o činnosti sportovní sekce pro rok 2020 předložil místopředseda pro sport Henryk Cieślar. V roce 2020 se konal Zjazd Gwiaździsty a také např. od 9. do 12. srpna II Międzynarodowy Polonijny Turniej Piłki Siatkowej v Gdyni na Námořní akademii. Tým PTTS vyhrál proti silnému Rakousku 2. místo.

„Beskidziocy“ se také zúčastnili akce I Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie. Tým ve složení Henryk Cieślar, Anna Franek, Andrzej Lech, Tymon Gajdziński a Szymon Janik na palubě JACHTY č. p. 113, ČR 2 vybojoval 1. místo na rozbouřeném moři. „Stojí za zmínku, že 3. místo získal tým z Boconowic,“ poznamenává Cieślar.

Běh za nezávislost 2020 byl již v listopadu organizován za podmínek pandemických omezení, tedy individuálně na různých místech. Bylo také možné zorganizovat II NORDIC WALKING BESKIDY 2020 v obtížných epidemických podmínkách. Ve dnech 19. až 23. prosince se konaly Světové polské zimní hry Krynica-Zdroj 2020. Zúčastnilo se jich  více než 140 účastníků z 10 zemí. Tým Beskidu přivezl 17 medailí – zejména z alpských soutěží.

Fotbalové Orły Zaolzia

Pod křídly PTTS funguje také fotbalová sekce PTTS „Beskid Śląski” – Orły Zaolzia. Navzdory epidemickým omezením se fotbalistům povedlo hrát zápasy na Slovensku, stejně jako v polském městě Szaflary. Na pozvání polských organizací ve Vídni se fotbalisté také zúčastnili charitativního turnaje pro dětskou nemocnici v Lublinu.

Klub 99

„Když jsme se poprvé setkali v lednu 2020, nepředpokládali jsme, že letos bude všechno jiné. Na lednovém setkání jsme uzavřeli jubilejní 20. výročí  Klubu 99 a oslavy s ním spojené. Setkání pro nás zorganizovala Místní skupina PZKO ve Svibici,“ informuje Jerzy Czap.

Cyklisté

Vedoucí cyklistické sekce je Robert Wałaski. Podle jeho zprávy se uskutečnilo pouze 5 výletů. Kvůli epidemickým omezení se nekonalo 9 připravovaných akcí.

Ty, které se uskutečnily, byly obvykle úspěšné a účast na nich byla méně početná. Cyklisté se vydali na výlet na Baraní horu, během kterého tři účastníci porazili velmi obtížnou 80kilometrovou horskou trasu. Sekce uspořádala také srpnový cyklistický kemp v obci Škrdlovice na Vysočině. Zúčastnilo se ho 24 cyklistů, kteří za pět dní urazili celkem 212 km v horském terénu na kratších a delších expedicích.

V druhé polovině srpna se také povedlo společně s KK „Ondraszek“ realizovat původně plánovanou cestu podél česko-polské hranice. Cyklisty vedl Zbigniew Pawlik podél státní hranice, která vznikla v roce 1922 po rozdělení Těšína Slezska. Psali jsme o tom tady.  

Členové organizace, kteří se účastnili on-line zasedání, obdrželi také účetní závěrku a zprávu kontrolního výboru za poslední rok. Hlasovat o usnesení budou e-mailem.

(indi)

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test