ORLOVÁ LUTYNĚ / Jakmile se už budeme moct setkávat a pořádat kulturní akce, v Domě PZKO v Orlové Lutyni, budou hosté pohodlně sedět na nových židlích. Renovací prošly také parkety. Členové Místní skupiny PZKO využili období pandemie k tomu, aby z vlastních zdrojů organizace a ve svém volném čase udělali malé opravy.

Staré židle sloužily 40 let

„Po  čtyřiceti  letech provozu byly staré židle již hodně poškozené.  V letošním roce budeme mít 40. výročí otevření Domu PZKO a  po celou tuto dobu nám sloužily stejné stoly a židle. Před několika lety jsme vyměnili  stoly, ale stále nám chyběly finance na  židle. A teď jsme se konečně rozhodli a koupili nové,“ říká Piotr Brzezny, předseda MS PZKO Orlová-Lutyně.  

Nových židlí je 50, to znamená přesně tolik, kolik sedících hostů pojme místní sál, a také tolik, kolik se zde obvykle setkává lidí na akcích.  

Parkety také renovovali sami

Židle stojí na čerstvě  renovovaném tanečním parketu. Renovaci dělali členové sami, bez pomoci firmy. „Stroj jsme si půjčili z jedné ostravské firmy, a všechno jsme dělali sami,“ říká Brzezny.   

„V tomto prvním koronavirovém období, aby se život naši organizace úplně nezastavil, jsme dělali alespoň drobné opravy v našem Domě PZKO.  Trochu jsme uklízelo v suterénu, v hlavní hale jsme brousili a lakovali  podlahu,“ dodává.  

Všechny  nedávné renovace a nákupy provedla organizace z vlastních zdrojů . „Nebyli jsme na tuto situaci připravení. Abychom se mohli ucházet o dotace, musíme mít hotovou projektovou dokumentaci. A to vše je ještě před námi. Musíme vyměnit plynový kotel, protože ten náš je už zastaralý, chtěli bychom vyměnit také celé ústřední topení.Pořád je co vylepšovat. Teď jsme udělali to, na co nám stačily síly a peníze,“ vysvětluje předseda.  

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.