1. Ullmannovské slavnosti

Kdy: od středy 23. září do soboty 26. září
Kde: Český Těšín, Cieszyn

Od středy probíhá 2. ročník hudebního festivalu na počest skladatele Viktora Ullmanna. V pátek v 18.00 můžete navštívit koncert vídeňských umělců R. Bergmanna a Ch. Traxlera v synagoze na ul. Božka v Českém Těšíně. V sobotu v programu je komentovaná vycházka po stopách míst spojených s dětstvím a raným mládím skladatele (sraz v 10.00 u Intermarche v Cieszyně), večer v 17.00 v COK Dom Narodowy vystoupí smyčcový kvartet Foederis Ensemble z Varšavy.

2. Dny umění nevidomých – výstava a koncert

Kdy: v pátek 25 září, 16.00
Kde: Jablunkov, radnice

V rámci 26. ročníku festivalu Dny umění nevidomých proběhne výstava a koncert. Vernisáž výstavy Markéty Evjákové, slabozraké grafičky, proběhne v 16.00 hodin v prostorách radnice. Po vernisáži v 16.45 se uskuteční koncert nevidomého operního zpěváka Radka Žaluda.

3.Festival outdoorových filmů

Kdy: v pátek 25 září, 17.00
Kde: Třinec, knihovna

Snímky v rámci festivalu outdoorových filmů bude možné zhlédnout v pátek od 17 hodin v místní knihovně. Součástí bude také cestopisná beseda třineckého cestovatele Ondry Pustky, nebude chybět legendární Bar U Krosny a chleba se škvarkama.

4. Koncert Italské baroko

Kdy: v sobotu 26 září, 16.00
Kde: Jablunkov, Kostel božího těla

Dopřejte si krásný kulturní zážitek v podobě koncertu Italské baroko, který se koná v rámci Svatováclavského hudebního festivalu. Vystoupí Hana Blažáková (sopran) a Collegium Marianum. Během koncertu zazní skladby Vivaldiho, Pergolesiho a Scarlattiho.

5. Den sv. Václava a polní mše

Kdy: v sobotu 26 září, 9.00-17.00
Kde: Chotěbuz, Archeopark

Přijďte do Archeoparku oslavit svátek patrona českých zemí sv. Václava, poučit se a nechat se unést do dávných časů. Program se svatováclavskou tematikou od 9.00 do 17.00, mše svatá v 16.00.

6. Jubileum 90 let CTF

Kdy: v neděli 27 září, 16.00
Kde: Cieszyn, Dom Narodowy

Do neděle 27 září je možno v galerii „12” v COK Dom Narodowy zhlédnout výstavu letošních fotografií členů spolku Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne. Výstava byla uspořádaná u příležitostí výročí 90 let CTF. Oslavy vrcholí v neděli během jubilejní galy.

7. Koncert Srdce Evropy

Kdy: v neděli 27 září, 14.30
Kde: Třinec, Náměstí svobody

V neděli rozezní náměstí Svobody v Třinci benefiční koncert Srdce Evropy. Finanční dary od sponzorů spolu s výtěžkem z prodeje symbolických srdíček poputují na dobročinné účely. Část výtěžku bude znovu pamatovat i na obnovu dřevěného kostela Božího Těla v Gutech. V programu: 14.30 – pro děti Cesta kolem světa, od 16.00 vystoupení Jakuba Děkana a Pavla Nováka.

8. Karvinské varhany

Kdy: v neděli 27 září, 16.00
Kde: Karviná-Fryštát, Kostel povýšení sv. kříže

Během posledního koncertu letošního ročníku Festivalu varhanní hudby Karvinské varhany uslyšíme Varhanní cyklus doprovázející texty Jana Amosa Komenského Labyrint světa a ráj naděje. Vystoupí Tomáš Thon (varhany) a Marek Eben (umělecký přednes).

9.Výlet na kolech „Dzień Gwarka”

Kdy: v neděli 27 září, 19.00
Kde: Cieszyn – Jastrzębie-Zdrój

Turistický cyklistický klub Ondraszek zve na nedělní výlet na kolech. Sraz na náměstí v Cieszyně. Trasa dlouhá 55 km: Cieszyn – Kaczyce – Karwina Raj – Marklowice – Ruptawa – Jastrzębie-Zdrój. V parku hodinová přestávka, zpáteční cesta přes Karvinu do Cieszyna.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.