Pandemie a šíření nemoci Covid-19 do našich životů přinesla mimo jiné mnohem větší závislost na informačních technologiích. Od pondělí 10. srpna proto spouští Knihovna Třinec speciální poradnu, která pomůže lidem a především seniorům, se základy práce s internetem, PC, tablety nebo chytrými telefony. Poradna bude fungovat vždy od 13:00 do 15:00 a budou pouze pro ty, kteří se dopředu přihlásí.

IT kurzům pro seniory se v Knihovně Třinec věnujeme dlouhodobě a uvědomujeme si, že práce s technologiemi je stále podstatnější součástí našich životů. Proto jsme se rozhodli otevřít poradnu, která bude jednotlivce nebo skupiny učit základy práce s technologiemi, které běžně používáme, a jsou k dispozici téměř v každé domácnosti. Poradna je primárně určena seniorům, ale rádi pomůžeme žákům, studentům, dospělým, prostě všem, kdo budou potřebovat s něčím poradit,“ říká Miroslava Vápeníková, která poradnu povede.

Jedním z důvodů, proč se pro tuto formu vzdělávání Knihovna Třinec rozhodla, jsou hygienická a bezpečnostní opatření. „Kurzy, kdy je v místnosti větší počet lidí třeba i dvě hodiny, znamenají riziko. Navíc je mnohem efektivnější řešit konkrétní problémy individuálně nebo v menších skupinkách,“ dodává Vápeníková.

Poradna bude fungovat od 10. srpna každé pondělí od 13:00 do 15:00. Bude zdarma, avšak jen pro ty, kteří se dopředu přihlásí na telefonicky čísle 778 705 498 nebo e-mailu: vzdelavani@knihovnatrinec.cz. Poradnu nejvíce využijí ti, kteří mají dotazy obecnějšího charakteru, potřebují naučit základy nebo si chtějí zopakovat práci s vybranou technologií.

Poradna vzniká jako součást nabídky služeb Senior Pointu, který funguje pod Knihovnou Třinec a je finančně podpořen Moravskoslezským krajem.

Zpracoval Jan Delong, PR a koordinační manažer Knihovny Třinec.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.