1. Noční výlet

Kdy: v pátek 28. srpna, 20.30
Kde: Horní Lomná – Oldřichovice

PTTŚ Beskid Śląski zve na noční výlet do Beskyd. Trasa je dlouhá 15 km: Dolní Lomná – Lačnov – Salajka -Slavič – Ostrý – Kozinec – Oldřichovice. Sraz ve 20.30 u zastávky Horní Lomná – Salajka. Výlet končí snídaní v Oldřichovicích.

2. Opékání párků pod Dymbinóm

Kdy: v pátek 28 srpna, 17.00
Kde: Věřňovice

Místní skupina PZKO Věřňovice zve v pátek na zajímavou akci. Na programu bude opékání párků a brambor, společné posezení, vystoupení lidové kapely Górole. Sraz v 17 hodin u mostu ve Věřňovicích.

3. Koncert skupiny pinDUR

Kdy: v sobota 29 srpna, 19.00
Kde: Český Těšín, areál KASS Střelnice

Těšínská kapela pinDUR hrající české a zahraniční poprockové hity zakončí program Léto na Střelnici. Vstupné 80 Kč – k zakoupení na místě. V případě nepříznivého počasí se koncert nebude konat.

4. Jazz bossa chason

Kdy: v pátek 28 srpna, 18.00
Kde: Český Těšín, kavárna Avion

V páteční odpoledne proběhne poslední koncert v rámci Hudebního léta v Avionu. Daniela Dina Sedláček & Petr Litwora Trio zahrají koncert „Jazz time – tribute to Eva Pilarová“.

5. Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej 

Kdy: v pátek 28 srpna, 17.00
Kde: Cieszyn, Książnica Cieszyńska

Książnica Cieszyńska zve na přednášku „»Przednówek« Pawła Kubisza na tle ówczesnej literatury regionu“ v rámci cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej“.

6. Cieszyński przekładnianiec

Kdy: sobota 29 srpna, 16.00
Kde: Cieszyn, náměstí

Na náměstí v Cieszyně proběhnou koncerty (mj. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej, dechový orchestr „Cieszynianka“), workshopy a jarmark. Pořadatelé nabídnou taky komentované prohlídky (pátek 20.00 – Cieszyn pod osłoną nocy, czyli tajemnica prastarego grodu nad Olzą, sobota 11.00 – Tajemnice piastowskiego Cieszyna, neděle 11.00 – Tajemnice habsburskiego Cieszyna).

7. Dožínky v Havířově-Suché

Kdy: v sobotu 29 srpna, 14.00
Kde: Havířov-Suchá

Slavnosti žně se budou v neděli konat v Havířově-Suché. Dožínkový obřad a program předvede v zahradě Domu PZKO skupina Niezapominajki. Nebudou chybět chutné speciality regionální kuchyně.

8. Hafiada neboli psí radovánký

Kdy: V sobotu 28 srpna, 9.00
Kde: Bystřice, areál ZŠ (před bazénem)

Podmínkou účastí na Hafiadě je láska ke psům i jiným zvířatům. Bude to veselý a hravý den pro celou rodinu se psy: výstavy psů, ukázky psích sportů, spousta soutěží pro pejsky i jejich majitelé a také soutěže a hry pro dětí. Připraven bude i doprovodný program – dogfrisbee, dogdancing, ukázka umění asistenčního psa, rozhovory se zajímavými lidmi ze světa kolem psů a mnohé jiné…

9. Karvinské varhany

Kdy: v neděli 30 srpna, 16.00
Kde: Karviná-Fryštát, Kostel Povýšení sv. Kříže

Milovníci varhanní hudby si určitě užijí nedělní koncert v karvinském Kostele povýšení sv. Kříže. Proběhne zde předkoncert v rámci Festivalu varhanní hudby Karvinské varhany. Na tomto mimořádném koncertě zazní nejen karvinské varhany, ale v rámci dvou skladeb se rozezní i zvony ve věži. Marta Wierzgoń a Tomáš Hejda představí skvostné nástroje fryštátského kostela. 

10. Třanovická pouť

Kdy: V neděli 30 srpna
Kde: Třanovice

O tomto víkendu proběhne v Třanovicích tradiční pouť ke cti sv. Bartoloměje, patrona místního kostela. V neděli ráno se mohou věřící zúčastnit bohoslužeb v českém a polském jazyce, odpoledne na místních a přespolních čeká pestrá nabídka pouťových atrakcí a prodejních stánků.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.