Čtěte nás! Každý den nové informace!

TŘINEC / K prázdninovým měsícům v Třinci už neodmyslitelně patří multižánrový festival Třinecké kulturní léto (TKL) a celoměstská hra pro děti Prázdniny v 3nci. Letos tomu bude bohužel jinak.

Do naplánovaných letních akcí zasáhlo mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, které v našem okrese omezuje kvůli šíření koronaviru počet účastníků hromadných akcí na 100 a nařizuje další pravidla. Červencové akce v Třinci se proto ruší nebo překládají na srpen.

„Je nám to moc líto, ale po pečlivém zvážení všech okolností jsme se společně se všemi organizátory dohodli, že červencové akce v rámci Třineckého kulturního léta přesuneme na srpen a akce v rámci Prázdnin v 3nci zrušíme v červenci úplně. Zdraví je na prvním místě a musíme se chovat odpovědně. Pokud to situace dovolí a vývoj bude příznivý, můžeme se těšit na kulturně šťavnatý srpen,“ uvedl náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Pokud se bude situace vyvíjet dobře, je první akce Třineckého kulturního léta v plánu 30. 7. 2020, kdy se na náměstí Svobody můžeme těšit na bubenickou Samba Brasil Show. Šňůra plná pěveckých, pohybových a zábavných pořadů pro celou rodinu by pak měla pokračovat na obou náměstích každý úterní a čtvrteční podvečer až do 27. 8. 2020, kdy ji ukončí koncerty třinecké rodačky a vítězky páté řady Česko-slovenská SuperStar Terezy Maškové a zpěváka Jana Nedvěda, který si říká Jen.

Nařízení krajské hygienické stanice se dotkne i akcí v rámci Prázdnin v 3nci, které budou v červenci zrušeny úplně. „Velmi nás to mrzí. Měli jsme pro děti na červenec přichystaný pestrý program, ale respektujeme nastalou situaci. Věříme, že si děti o to více užijí srpnové akce. Sledujte náš web a facebook, kde budeme aktuálně informovat o všech změnách,“ uvedla hlavní organizátorka Prázdnin v3nci Romana Ševečková z odboru školství, kultury a tělovýchovy třinecké radnice.

Akce v rámci Prázdnin v 3nci by tedy letos mohly odstartovat až v pondělí 3. 8. 2020. Více se dovíte na http://prazdniny.trinecko.cz/.

Mimořádná opatření se dotknou také oblíbených Večerníčků naživo, které o prázdninách v třineckém lesoparku organizuje Knihovna Třinec. „První Večerníček naživo 7. 7. se neuskuteční a u těch následujících se budeme rozhodovat podle situace a aktuálních možností knihovny,“ uvedl Jan Delong z Knihovny Třinec. Aktuální informace o místě a času konání Večerníčků bude knihovna vyvěšovat na svých webových stránkách www.knihovnatrinec.cz a sociálních sítích.

Z plánovaných červencových letních akcí zůstane zachováno letní kino kromě úvodní projekce v pátek 3. 7. 2020. V tento den se rovněž neuskuteční open-air koncert kapely Biograph, který kino uvede v náhradním termínu. Zájemci se ale mohou těšit na všech 16 projekcí s on-line přenosy z karlovarského filmového festivalu Tady Vary. „Jsme připraveni dodržet všechna nařízená pravidla, proto promítáme dál. Kvůli nim však zatím není v naší moci vrátit se k oblíbeným projekcím v rámci cyklů Kino senior a Dámská jízda,“ dodala ředitelka kina Kosmos Regina Szpyrcová. Podrobnosti o projekcích naleznete na www.kinokosmos.cz.

Až do odvolání se nebudou konat Třinecké farmářské trhy

Komentáře

Čtěte také


Havířov chystá celoplošnou deratizaci potkanů 
Srpen102020

Havířov chystá celoplošnou deratizaci potkanů 

Mírový běh v roce 2020 odstartoval v Bukovci
Srpen092020

Mírový běh v roce 2020 odstartoval v Bukovci

10 tipů na víkend
Srpen052020

10 tipů na víkend

Po stopách vislanské moderny
Srpen052020

Po stopách vislanské moderny

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test