Třinec / Statutární město Třinec připravuje koncert své slavné rodačky, šansonové a muzikálové zpěvačky Renaty Drössler. Vystoupí v pátek 3. dubna od 17 hodin v třineckém kině Kosmos a během večera zde i pokřtí své nové CD.

„Jsem moc ráda, že mohu pokřtít své nové album právě v třineckém kině Kosmos,“ hovoří o plánovaném koncertu Renata Drössler. „Při křtu jsou obvykle kmotři a kmotřičky. Ale třetího dubna to bude jinak, budu mít tři sudičky!“

Nové písňové album v Třinci pokřtí generální konzulka Polska Izabella Wołłejko-Chwastowicz, Věra Palkovská, primátorka statutárního města Třinec a Urszula Novotná, členka představenstva Moravia Steel a.s.

Iniciátorkou této akce, která zahájí novou kulturní tradici jarních koncertů města Třince, se stala jeho primátorka, Věra Palkovská: „Třinec žije nejen sportem, ale i kulturou. Svědčí o tom celá řada talentovaných rodáků, jejichž věhlas daleko přesáhl hranice našeho regionu. Patří k nim i zpěvačka Renata Drössler. A tak nás velmi potěšilo, když nejen že souhlasila s koncertem, ale navíc k sobě na pódium přizvala další talentované hudebníky – současné i bývalé žáky třinecké základní umělecké školy.“

Slavnou třineckou rodačku na koncertě hudebně doprovodí její dvorní klavírista Michal Worek, přidají se ale i další Třinečané – pianista Denis Szalbot, mladičká studentka zpěvu Julia Macura a další současní žáci ZUŠ Třinec.

Třinecký koncert má založit tradici městem pořádaných jarních hudebních vystoupení. Výjimečný bude i pro samotnou zpěvačku, která se netají svými silnými pocity: „Pociťuji nadšení, očekávání a zdravou trémou. Vždyť jedu domů!“

Zpěvačka a herečka je pro své publikum nezapomenutelná jako hlavní hrdinka divadelního představení Edith a Marlene, které vyprodává sál Divadla pod Palmovkou už 22 let. Její profesní kariéra je také svázána s divadlem Semafor, ve kterém v 90. letech vystupovala s šansonovým repertoárem Hany Hegerové. V poslední době mohli třinečtí diváci zpěvačku vidět ve Werk aréně v roli Hodinové nymfy v Draculovi, jako Madamme de Tourzele v Antoinetta královna Francie, či slyšet ve Sněhurce na ledě, kde zpívá part Královny.

„Letos to bude jiné, výjimečné. V kině Kosmos pokřtím své nové živé album. Jdu sama za sebe. Takže více nadšení, více očekávání a mnohem více pokory,“ vysvětluje Renata Drössler.

Nové cédéčko nazvané Renata Drössler LIVE obsahuje mnoho nezapomenutelných šansonů i nových písní. Album je i ohlédnutím za patnáctiletou spoluprací interpretky s fenomenálním pianistou, citlivým textařem a skladatelem Petrem Ožanou.

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test