Čtěte nás! Každý den nové informace!

Třinec / Statutární město Třinec připravuje koncert své slavné rodačky, šansonové a muzikálové zpěvačky Renaty Drössler. Vystoupí v pátek 3. dubna od 17 hodin v třineckém kině Kosmos a během večera zde i pokřtí své nové CD.

„Jsem moc ráda, že mohu pokřtít své nové album právě v třineckém kině Kosmos,“ hovoří o plánovaném koncertu Renata Drössler. „Při křtu jsou obvykle kmotři a kmotřičky. Ale třetího dubna to bude jinak, budu mít tři sudičky!“

Nové písňové album v Třinci pokřtí generální konzulka Polska Izabella Wołłejko-Chwastowicz, Věra Palkovská, primátorka statutárního města Třinec a Urszula Novotná, členka představenstva Moravia Steel a.s.

Iniciátorkou této akce, která zahájí novou kulturní tradici jarních koncertů města Třince, se stala jeho primátorka, Věra Palkovská: „Třinec žije nejen sportem, ale i kulturou. Svědčí o tom celá řada talentovaných rodáků, jejichž věhlas daleko přesáhl hranice našeho regionu. Patří k nim i zpěvačka Renata Drössler. A tak nás velmi potěšilo, když nejen že souhlasila s koncertem, ale navíc k sobě na pódium přizvala další talentované hudebníky – současné i bývalé žáky třinecké základní umělecké školy.“

Slavnou třineckou rodačku na koncertě hudebně doprovodí její dvorní klavírista Michal Worek, přidají se ale i další Třinečané – pianista Denis Szalbot, mladičká studentka zpěvu Julia Macura a další současní žáci ZUŠ Třinec.

Třinecký koncert má založit tradici městem pořádaných jarních hudebních vystoupení. Výjimečný bude i pro samotnou zpěvačku, která se netají svými silnými pocity: „Pociťuji nadšení, očekávání a zdravou trémou. Vždyť jedu domů!“

Zpěvačka a herečka je pro své publikum nezapomenutelná jako hlavní hrdinka divadelního představení Edith a Marlene, které vyprodává sál Divadla pod Palmovkou už 22 let. Její profesní kariéra je také svázána s divadlem Semafor, ve kterém v 90. letech vystupovala s šansonovým repertoárem Hany Hegerové. V poslední době mohli třinečtí diváci zpěvačku vidět ve Werk aréně v roli Hodinové nymfy v Draculovi, jako Madamme de Tourzele v Antoinetta královna Francie, či slyšet ve Sněhurce na ledě, kde zpívá part Královny.

„Letos to bude jiné, výjimečné. V kině Kosmos pokřtím své nové živé album. Jdu sama za sebe. Takže více nadšení, více očekávání a mnohem více pokory,“ vysvětluje Renata Drössler.

Nové cédéčko nazvané Renata Drössler LIVE obsahuje mnoho nezapomenutelných šansonů i nových písní. Album je i ohlédnutím za patnáctiletou spoluprací interpretky s fenomenálním pianistou, citlivým textařem a skladatelem Petrem Ožanou.

Komentáře

Čtěte také


V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend

Na Kozubové se konala tradiční pouť
Červenec272020

Na Kozubové se konala tradiční pouť

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras
Červenec252020

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru
Červenec222020

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru

Na Kozubovou přes Kamenitý
Červenec182020

Na Kozubovou přes Kamenitý


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test