1. Troje ročních období

Kdy: v pátek 28 února, 18.05 
Kde: Bystřice, sborové centrum LECAV

Na koncert z cyklu Troje ročních období zve v pátek večer obec Bystřice.Ve sborovém centru LECAV vystoupí Eliška Novotná (kalvír), Jiří Hanousek (violoncello), Lukáš Novotný (violoncello).

2. Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej

Kdy: v pátek 28 února, 17.00 
Kde: Cieszyn, Książnica Cieszyńska

Książnica Cieszyńska zve na další z cyklu setkání „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”. Tentokrát budou zájemcům prezentovány informace na téma oddílu německého vědeckého centra Zentralinstitut für Oberschlesische Landesforschung, které působilo v Cieszyně během 2 světové války.

3. Knižní festival 

Kdy: v pátek 28. února, v sobotu 29. února, od 10.00-18.00 
Kde: Ostrava, Černá louka

Milujete knihy a čtení? Pak si nenechte ujít nový Knižní festival v Ostravě. Novinky a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky. Těšit se můžete prodej knih, besedy, autogramiády a bohatý doprovodný program.

4. Masopust na hradě

Kdy: v sobotu 29 února, 11.00-18.00 
Kde: Ostrava, Slezskoostravský hrad

Přijďte na Slezskoostravský hrad a zažijte masopustní náladu jako z dávných časů. Po celý den bude probíhat bohatý doprovodný program, těšit se můžete na žalmy za poražené prasátko, vyprávění řezníka Krkovičky, zahraje masopustní kapela. Probíhat budou masopustní soutěže a hry. Vrcholem programu bude průvod masek. Masopustní hodování nabídne řadu dobrot k ochutnávání z pravé lokální moravsko-slezské zabíjačky.

5. Bridžový turnaj

Kdy: v sobotu 29 února, 10.30 
Kde: Návsí, Dům PZKO

Klub Seniora Místní skupiny PZKO Návsí zve všechny zájemce na turnaj párů v bridži. Hrát se bude v Domě PZKO, zajištěny budou bufet a ceny pro výherce. Přihlášky do 27.02. na email stasekg@gmail.com.

6.Vyšlap na Čantorií

Kdy: v sobotu 29 února, 9.20 
Kde: Nýdek

PTTS Beskid Śląski zve všechny zájemce na výlet na Velkou Čantorií. Turisté se vydají trasou: Nýdek náměstí, Nýdek Za kamen, Čantorie (věž), Beskydské sedlo, Nýdek Střelma, náměstí. Vlak z Českého Těšína 9.20, autobus z Bystřice 9.50.

7. Ekologické dílny

Kdy: v sobotu 29 února, 10.00-14.00 
Kde: Cieszyn, Dom Narodowy

Kulturní středisko Dom Narodowy zve na workshop šití pytlíčků a sáčků na ekologické nákupy. Pytličky bude možné vyrobit vlastnoručně pod dohledem Barbary Grabarczyk. Přihlášky na tel. +48 668 860 354. Cena 60 pln.

8. Pohádková neděle

Kdy: v neděli 1 března, 15.00 
Kde: Český Těšín, KaSS Střelnice

Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému kos ukradne cylindr. Ve druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku Náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda Veverka Barka a Emanuela zase uloví pavouk Karkoška.

9. Dějiny hudby v kostce

Kdy: v neděli 1 března, 16.00 a 18.00 
Kde: Český Těšín, Klub PZKO v Božkově ulici

Duo Vrámoll a Místní skupiny PZKO Czeski Cieszyn – Osiedle a Centrum zvou na hudební představení s názvem „Historia muzyki w pigułce”. Dějiny hudby od pravěku až po současnost originálním a vtipným způsobem představí Tomáš Vrána a Andrzej Molin.

10. Den žen v „Czytelni“

Kdy: v neděli 1 března, 15.00 
Kde: Vendryně, Czytelnia

Klub kobiet a Klub seniora Místní skupiny PZKO Vendryně zvou na slavnostní setkání u příležitostí Mezinárodního dne žen.

(pe)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test