HAVÍŘOV /  Občané Havířova již můžou začít připravovat nové projekty v rámci dalšího ročníku participativního rozpočtu. Návrhy budou přijímány na předepsaném formuláři na podatelně magistrátu nebo na ekonomickém odboru od 15. ledna do  28. února.

V rámci rozpočtu města Havířova bylo pro tyto účely uvolněno na letošní rok pět milionů korun. Tato částka byla rozdělena jednotlivým částem města podle počtu obyvatel. 

Návrhy můžou podávat občané starší 15 let, žijící v části města, jíž se návrh projektu týká. „Po konečném odborném posouzení návrhů budou všechny realizovatelné návrhy předány předsedům občanských komisí jednotlivých částí města. Komise pak rozhodnou, které tři návrhy zařadí do veřejného hlasování,“ uvedl náměstek primátora Bohuslav Niemiec. Město poté realizuje vítězné projekty, jeden v každé z osmi městských částí. 

V rámci hlasování Participativního rozpočtu města Havířova na rok 2019 zvítězily tyto projekty:

Pohybem ke zdraví – Havířov – Bludovice

Zpevnění příjezdové komunikace – Havířov-Šumbark

Havířov stále v květech (květinové louky) – Havířov-město,

Pumptrackové hřiště – Havířov-Podlesí

Celkem bylo odevzdáno 3 378 hlasů, z toho 2 946 kladných a 432 záporných. Hlasování bylo anonymní, každý občan měl k dispozici tři kladné a jeden záporný hlas. Zvítězil návrh, který měl nejvyšší počet hlasů.

(gam)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test