Na první únorový víkend pro vás máme několik tipů, kam vyrazit za kulturou, zábavou a sportem. 

1. Nejstarší těšínská kina

Kdy: v pátek 31 ledna, 17.00 
Kde: Cieszyn, Książnica Cieszyńska

První letošní setkání v rámci cyklu „Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej” bude věnováno nejstarším těšínským kinům. Ve sbírce Książnicy se nachází plán budovy městského kina Hermana Martina, které fungovalo v sálu bývalého pivovaru.

2. Slezský ples

Kdy: v pátek 31 ledna, 19.00 
Kde: Český Těšín, KASS Střelnice

Tradiční Slezský ples se bude konat jíž tento pátek. Místní Skupina PZKO v Mistřovicích zve do KASS Střelnice v Českém Těšíně. Během večera vystoupí ZR Błędowice a folklorní soubor Podpoľanec z Detvy. K tanci a k poslechu zahrají orchestr Rivieras a kapela Bezmiana.

3. Pololetní prázdniny v zoo

Kdy: v pátek 31 ledna, 9.00-16.00 
Kde: Ostravská zoologická zahrada

Nějaký tip na pololetní prázdniny? Vezměte děti a vyrazte do ostravské zoo. Zoologická zahrada připravila pro všechny malé i velké návštěvníky mimořádné komentované setkání u vybraných druhů zvířat. Tento den bude taky mezi 11. a 14. hodinou pro veřejnost tradičně mimořádně otevřeno výukové centrum zoo. 

4. Koncert „Klasyka piosenki“

Kdy: v pátek 31 ledna, 19.00 
Kde: Ustroń, Santoryjna 1

Milovníkům hudby doporučujeme výlet do polské Ustroně, kde v sobotu proběhne výjimečný koncert. Vystoupí Olivia Ohl-Szulik (zpěv) a Paulina Stateczna (klávesové nástroje ). Diváci uslyší skladby klasické a muzikálové hudby a také autorské aranžmá zn8mých a oblíbených polských a zahraničních písniček.

5. Ples PZKO ve Věřňovicích

Kdy: v sobotu 1 února, 19.00 
Kde: Věřňovice, Dům PZKO

Tradiční karnevalový ples PZKO ve Věřňovicích se bude konat v sobotu v Domě PZKO. Na programu je vystoupení tanečního souboru Trzanowice, k tanci hraje skupina PAJA TEQUILA.

6. Tradiční ples v Písku

Kdy: v sobotu 1 února, 19.00 
Kde: Písek, restaurace U Labaje

Na karneval se nezapomnělo ani v Písku. Tradiční polský ples pořádají v sobotu v hospodě U Labaje Místní skupina PZKO a Macierz Szkolna. V programu vystoupí  ZPiT Suszanie, k tanci bude hrát DJ Mareček, účastníci se mohou těšit na skvělou zábavu, výborné jídlo, tombolu a další atrakce.

7. Ples PZKO v Chotěbuzi

Kdy: v sobotu 1 února, 19.30 
Kde: Chotěbuz, Sportovně-kulturní středisko

Místní skupina PZKO Kocobędz Ligota zve na tradiční karnevalový bál. Hosté se mohou těšit na zajímavý program a domovou kuchyni, k tanci zahraje skupina Smoláři.

8. „Za gwiazdą“

Kdy: V neděli 2 února, 17.00 
Kde: Karviná-Fryštát, Polský dům

Na premiéru nové hry zve polský divadelní soubor PZKO Karwiński Teatrzyk bez Kurtyny. Hru uvidí diváci v neděli v 17 hodin. Režie se ujala Bogdana Njader, která je rovněž autorkou scénáře.

9. Sběratelský bleší trh

Kdy: v nedělí 2 února,  8.00-14.00 
Kde: Cieszyn, Dom Narodowy

Přijďte v neděli na těšínský sběratelský trh, budete mít příležitost koupit si – anebo jen prohlédnout nejrůznější starožitnosti a staré věci. Těšínský spolek hobbystů tady od rána pořádá tradiční Sběratelský bleší trh.

10. Beskydská laťka

Kdy: v neděli 2 února, 15.00 
Kde: Třinec, Werk arena

V Třinci se uskutečni již 28. ročník Beskydské laťky. Akce v hokejové Werk Areně je považována za jednu z nejlepších v ČR a Evropě a láká i závodníky světové úrovně, i v letošním roce to nebude jinak. Obhájit vítězství by rád právě Luis Castro Rivera z Puerto Rica, ale můžeme se samozřejmě těšit na další jména, které doplní startovní listiny. Slavnostní  zahájení v 15.00. V 15.15 – soutěž žen,17.15 – soutěž mužů.

(ep)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test