PETROVICE U KARVINÉ / Požár s tragickými následky likvidovali hasiči v úterý krátce před půlnoci v Petrovicích u Karviné. Plameny tam zachvátily střechu tovární haly v průmyslovém areálu. 

„Během zásahu došlo ke smrtelnému zranění příslušníka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela. Když po uhašení ohně na střechu vstoupil vyšetřovatel, aby zjistil příčinu požáru, střešní konstrukce se pod ním propadla. Po pádu na zem utrpěl těžká zranění s následkem smrti. Nepomohly ani oživovací pokusy. 

Jednalo se o zkušeného vyšetřovatele ve věku 52 let, který působil v hasičském sboru téměř třicet let. Příčina jeho úmrtí se vyšetřuje. Hasiči v kraji drží smutek. Soustrast pozůstalým a kolegům zesnulého vyjádřil také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, kterým se požár podařilo zvládnout během několika desítek minut. Oheň způsobil menší předběžnou škodu. 

(gam)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.