ČESKÝ TĚŠÍN/ U příležitosti 101 let, kdy Polsko získalo nezávislost, u pomníku obětí 2. světové války na Kontešinci se setkali členové sdružení Rodzina Katyńska.

„Je zde třeba připomenout, že tento měsíc získání nezávislosti slaví také bratři Češi,“ konstatoval předseda sdružení Rodzina Katyńska Józef Pilch. A vysvětlil, že cílem tohoto setkání je připomenutí historie.

Květiny a svíčky u pomníku položili mj. předsedkyně PZKO Helena Legowicz a předsedkyně Sekce žen HV PZKO Anna Piszkiewicz, taktéž předseda Historické sekce PZKO Stanisław Gawlik. Čestnou stráž drželi členové sdružení Rodzina Katyńska v Katovicích.

Po ukončení pietní akce u pomníku se účastníci přemístili do Kulturního a společenského střediska Střelnice, aby u vzpomínek strávili čas ve společnosti těch, se kterými je spojuje válečná tragédie předků.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.