TŘINEC / Jubilejní koncert souborů Łączka a Bystrzyca, které působí jako součást MS PZKO Bystrzyca, trval více než tři hodiny.

Každý, kdo si myslí, že se diváci ke konci nudili, se mýlí. “Bylo to úžasné! Tvůrci programu připravili skvělý scénář, ve kterém nebyl ani jeden nudný okamžik,” sdílel své dojmy z koncertu jeden z diváků.

ZF Bystrzyca, která působí v Místní skupině Polského kulturně-osvětového svazu v Bystřici, letos slaví své 35. výročí. Dětský folklórní soubor v Łączka propaguje folklór již 55 let.

Koncert byl příležitostí ukázat to nejlepší, co soubory mají ve svém repertoáru. Takže nechyběly naše horalské tance, polský, český, slovenský a také maďarský folklor. Kromě současných členů souboru se na jevišti objevili také zakladatelé, to znamená tanečníci, kteří v souboru tančili v prvních letech po jeho založení.

Na scéně vystupovalo asi osmdesát členů dětského souboru Łączka a zhruba stejný počet dospělých tanečníků. Doprovázela je kapela Gróniczek a jubilejní kapela, vytvořená přímo pro jubileum. Režisérem byl Michal Nemec, který scénář připravil společně s Ewou Nemec a Renatou Polok.

Fronta lidí, kteří přišli blahopřát, byla opravdu dlouhá. S přáním přijela mimo jiné generální konzulka Polské republiky v Ostravě Izabella Wołłejko-Chwastowicz, v Trisii nemohl chybět starosta obce Bystřice Roman Wróbel, zástupci lidových souborů z celého regionu. Do Třince dorazila také delegace ZPiT Śląsk.

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test