Easy Rider, Perfect, Krzak, TSA, Kasa Chorych, Republika, Maanam, Brygada Kryzys, Deuter i Ogród Wyobraźni – tyto dnes kultovní polské rockové skupiny jsou zachyceny v dokumentu  Michała Tarkowskiego z 1982 roku pojmenovaného Koncert. Film bude k vidění v bystřickém kině již ve čtvrtek 7. listopadu v rámci Klubu polského filmu.  

Prozatím se konaly dvě projekce v rámci klubu – jednalo se o filmy „Tylko nie mów nikomu” a „Pewnego razu w listopadzie”.

Další film – „Koncert” – je záznamem vystoupení skupin a chování publika na akci Rockowisko’81, která se konala v Lodži. Na scéně vidíme největší hvězdy tehdejší rockové scény.  

– Třídenní rockový maraton se konal na konci listopadu 1981. Dva týdny nato bylo v Polsku vyhlášeno stanné právo – přiblížil tehdejší dobu předseda Polské federace filmových diskusních klubů Grzegorz Pieńkowski, který uvádí slovem jednotlivé projekce v rámci Klubu polského filmu v ČR . 

Další projekce v rámci Klubu jsou naplánovány na 21. 11. a 12.12. Členem Klubu polského filmu se může stát každý, stačí zaplatit jednorázový poplatek 50 korun, a vstup na projekce pořádány v rámci klubu bude mít zdarma. Oficiálním partnerem Klubu je obec Bystřice. 

 (tisková zpráva)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.