OSTRAVA / Každoroční festival Meat Design Ostrava prezentuje nejnovější trendy z oblasti designu. Na jeho přípravě se podílí také Poláci – mimo jiné Zamek Cieszyn.

Ostrava, kdysi tzv. „ocelové srdce republiky”, se mezitím proměnilo v místo mnoha zajímavých událostí. Oblast někdejší hutě Dolní Vítkovice vzbuzuje dojem, jako by sem byla přenesena z  filmů science fiction. Vhodně osvětlené budovy, věže, obrovský historický plynojem přestavěny na koncertní sál Gong zanechávají v návštěvnících nezapomenutelné dojmy. 

Ve dnech od 22. do 24. listopadu se na tomto neobvyklém místě známém také mnoha Polákům uskuteční festival plný inspirace, nápadů, užitého umění, architektury a zejména autorské tvorby produktového a interiérového designu. Doprovodný program tvoří řada přednášek, workshopů, projekce, animační program, párty s tvůrci a program pro celou rodinu. 

„Design pro všechny a vše pro design, Jedná se o prezentace prací zejména českých, slovenských, polských a maďarských designérů, navíc tyto produkty bude možno zakoupit v Ostravě,” uvádí ředitelka Meat Designu Karolína Skórková. Letos  se novou zónou stane Meat Tokio. Hlavní město Japonska je totiž fascinující, stále se rozvíjející svět. Samotní Japonci jsou pak známí z vybraného vkusu, jednoduchosti a čistého designu svých bytů. 

Letošní festival poprvé nabídne šanci studentům designu. Studenti středních a vysokých škol, včetně polských, budou moci představit své projekty nebo produkty. Podmínky soutěže jsou zveřejněny na stránkách www.meatdesign.cz. Přihlášky je třeba podávat v anglickém jazyce nejpozději do 1. listopadu. 

(gam)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test