1.Beseda u cimbálu
Kdy: v pátek 11 října, 17.00 
Kde: Český Těšín

Čítárna a kavárna Avion zve na setkání se členy folklorního souboru Slezan k účasti na Mezinárodním Festivalu v Portoriku. Střípky z cest doprovází Cimbálová muzika Slezan. Začátek v 17 hodin. 

2.Gulliverovy cesty
Kdy: pátek 11 října, 17.00 
Kde: Těšínské divadlo, Český Těšín

Scéna Bajka Těšínského divadla zve na premiéru nového představení. Známý příběh cestovatele, kapitána Lemuela Gullivera uvidíme v novém, originálním zpracování. Můžeme se těšit na neuvěřitelná dobrodružství, která tento lodní lékař prožije u maličkých obyvatel Liliputu, u brobdingnackých obrů, u učenců na létajícím ostrově Laputa a nakonec u moudrých koní Hvajninimů. 

3.Výstava Magazyn osobliwości
Kdy: od pondělí 7 října do neděle 13 října 
Kde: Český Těšín, KASS Střelnice

V galerii Půda v českotěšínské Střelnici je od pondělí k vidění výstava umělců z Cieszyna, Marioli a Grzegorza Ptaků „Magazyn osobliwości”. Výstava scénografických návrhů, rekvizit a loutek bude otevřená do neděle.


4.Výstava ovoce a zeleniny
Kdy: od pátku 11 října do neděle 13 října 
Kde: Jablunkov, Klub zahrádkář 

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Jablunkově pořádá výstavu ovoce a zeleniny. Výstavu můžete navštívit od pátku do neděle v prostorách Klubu zahrádkář v Jablunkově. Možnost zakoupení květin, ovoce i zeleniny, k prodeji budou i domácí zákusky a teplá jídla. Pátek 8.00-18.00, sobota 9.00-18.00, neděle 8.00-17.00.

5.Putovní filmový festival Watch docs 
Kdy: od pátku 11 října do neděle 13 října 
Kde: Cieszyn, Świetlica krytyki politycznej

V Cieszyně se bude o tomto víkendu konat mezinárodní filmový festival Watch docs, věnovaný lidským právům. Během 3 dní budou mít diváci možnost zhlédnout filmy z celého světa, v nichž se angažovanost lidskými právy spojuje s filmovým uměním. 

6.Hubertova jízda Karvinou
Kdy: sobota 12 října, 10.00 
Kde: Karviná

Karviná pořádá druhý ročník Hubetové jízdy. Slavnostní zahájení včetně fanfár proběhne v sobotu v 10 hodin před zámkem. Odtud se jezdci přesunou do zámeckého parku, kde budou mít diváci možnost se s jezdci potkat. Pak bude pokračovat jízda.

7.Koncert k 40. výročí souboru Oldrzychowice
Kdy: sobota 12 října, 16.00 
Kde: Třinec, Trisia

Soubor Oldrzychowice zve na oslavy výročí 40 let vzniku souboru a 110. výročí narození folkloristy Jana Taciny. Slavnostní koncert proběhne v sobotu v Kulturním domě Trisia.  

8.Pouť sv. Hedviky

Kdy: v sobotu 12 října a v neděli 13 října,
Kde: Mosty u Jablunkova

Tradiční pouť sv. Hedviky v Mostech u Jablunkova se bude konat po celý víkend. V sobotu a neděli můžete vyrazit do Mostů na mši svátou u příležitosti svátku sv. Hedviky a pak tradiční veselici v centru obce. Pro návštěvníky budou připraveny pouťové atrakce, kolotoče, soutěže, stánky z občerstvením.

9. Koncert Moc tradycji
Kdy: sobota 12 října, 16.00 
Kde: Istebna

V polské Istebné vystoupí v sobotu polské a české folklorní soubory a kapely. Součásti akce bude i nabídka stánku s regionálními pochoutkami, grilovaným masem a dalším občerstvením. Koncert Moc tradycji začne v 16 hodin  v areálu pod skokánským můstkem.

10.Darkovský podzim
Kdy: v neděli 13 října, 15.00 
Kde: Karviná-Fryštát, Polský dům

Místní skupina PZKO Karviná-Darkov zve na hudební nedělí. V rámci Darkovského podzimu proběhne koncert v Polským domě ve Fryštátu. Vystoupí Pěvecký smíšený sbor Lira, Wanda Miech – klavír, dechová hudba KWK Marcel z Radlina.

(pe)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test