TĚŠÍN, TŘINEC / Úspěšnou mistrovskou sezónu HC Oceláři Třinec připomene výstava fotografií fotografa Roberta Kani. Letos na jaře se třinečtí hokejisté  po osmileté přestávce vrátili opět na mistrovský trůn. Díky tomu historie sezony 2018/2019 zůstane na dlouho v paměti fanoušků hokejového klubu z Třince.

Na tuto radostnou událost se pokouší navázat Robert Kania, který osm let sleduje zápasy Ocelářů s fotoaparátem v ruce. Při výběru fotografií to jejich autor rozhodně neměl jednoduché, jelikož v průběhu každého utkání ve Werk Areně jich nafotí několik set.

Snímky z hokejových zápasů publikuje také osm let na webu Gazetacodzienna.pl a v měsíčníku „Tramwaj Cieszyński”. Výstava je jeho autorským nápadem, kterým se snaží zapojit do oslav 90. výročí třineckého hokeje.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 25. září v Klubové kavárně (Klubokawiarnia) Presso v Těšíně, začátek je v 18 hodin. Svou účast přislíbili m. j. Aron Chmielewski, útočník Ocelářů Třinec a brankář Ondřej Raszka, který svou hokejovou kariéru začínal v Třinci.

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test