CIESZYN / V pondělí se bude v Těšíně konat protest proti stavbě vysílače vedle Zámeckého vrchu. 

Obyvatele města se chystají protestovat v 17 hod. v místě, ve kterém má stát vysílač mobilního operátora, tedy mezi bazarem „skleník“ a sportovní halou na ul. Sportovní. 

Přestože v červnu vedení města tvrdilo, že trvají rozhovory se zástupci společnosti P4 Sp. z o.o., která je investorem a majitelem mobilní sítě Play, o umístění této investice v jiném místě, nedávno se ukázalo, že je vše jinak. Stavba vysílače totiž začala.  

„Podle našich zdrojů věž je již smontovaná a připravena k přivezení na místo a následné montáži,“ sdělila starostka Cieszyna  Gabriela Staszkiewicz na tiskové konferenci, která se konala 28. srpna. Zároveň deklarovala, že město se nadále snaží tuto investici zastavit.

Obyvatele města chystají protest.  „Nemůžeme sedět se založenýma rukama, když firma Play se snaží o degradaci naší největší hodnoty, tedy nejstarší části města s Piastovskou věží,“ sdělila těšínská radní a pořadatelka protestu Joanna Wowrzeczka.

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test