ORLOVÁ PORUBA / Polskou hudbu bylo v neděli 15. září odpoledne v Orlové Porubě slyšet už na ulici. Zvuky přicházely ze zahrady u Domu PZKO, kde výbor MS PZKO v Orlové Porubě uspořádal rozloučení s letem.

Zespół Pieśni i Ruchu Nieskoordynowanego Niezapominajki s repertoárem, který sestával z polských hitů, z nichž nejmladší vrchol své popularity zažily na přelomu století, umožnil účastníkům akce vrátit se v čase. A bylo jich asi 100.

A přestože průměrný věk v MS PZKO v Porubě osciluje kolem sedmdesátky, na akci nechyběli ani mladší účastníci. 

„Zpíváme, tancujeme už ne jako kdysi, ale pořád se rádi smějeme“ – intonovali hudebníci, kteří se aktivovali před několika lety po čtyřicetileté přestávce. Soubor Niezapominajki  v sedmdesátých letech minulého století působil v Klubu mládeže PZKO Pod Arkadami v Havířově.

A nyní hraje, k velké radosti svých vrstevníků, polské hity na nejrůznějších akcích v regionu. 

Kromě nápojů bufet nabízel bramborové placky sauté nebo s masem, krkovičku nebo řízek. A samozřejmě koláče, které hosté ochotně kupovali ke kávě a rozhovorech u stolů. Akce byla spojena se setkáním absolventů škol v Lazích. Kolegové ze školních lavic, kteří se setkali po letech, měli na co vzpomínat.

Po přestávce se opět z jeviště linula hudba. Tentokrát hrál Old Boys Band. Publiku se také líbil jejich repertoár. Když k tomu přidáme perfektní počasí, můžeme bezpečně říci, že událost byla opravdu úspěšná.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.