MOSTY U JABLUNKOVA / Máme skvělou nabídku pro milovníky folkloru. Příští sobotu se v Mostech u Jablunkova uskuteční odpoledne věnované zakladateli souboru Śląsk Stanisławu Hadynovi. 

“Samozřejmě přijede Soubor písní a tanců Śląsk,” vysvětluje Andrzej Niedoba, předseda MS PZKO Mosty u Jablunkova. Dodává, že cílem programu je ukázat cestu folklóru od autentického folklóru k rozsáhlé hudební tvorbě profesora Hadyny. 

“Jelikož Hadyna a Władysław Niedoba chodili po těch našich vesnicích a hledali dobré autentické hlasy, měli bychom také ukázat také tento autentický folklor. Chceme tedy začít s tím, z čeho vycházel Hadyna, a pak ukážeme současné znění našich kapel, profesionální tvorbu inspirovanou lidovou hudbou, nakonec se představí Soubor písní a tanců Śląsk,” vysvětluje Andrzej Niedoba.

V programu se kromě ZPiT Śląsk budou prezentovat i skupiny Leszczynianie, Istebniani, Wałasi, Trio Wałach – Golec – Żupański, Lipka i Polynica.

Stanisław Hadyna samozřejmě netvořil pouze hudbu, byl také spisovatelem. Úryvky z jeho děl přečte Karol Suszka. Kromě toho si budete moci poslechnout vzpomínky lidí, kteří znali Stanislawa Hadynu. 

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test