KARVINÁ / Ještě v pondělí 30. září můžete v Karviné vidět dvě zajímavé výstavy s polským prvkem.

V Regionální knihovně v Karviné-Mizerowě stojí za to navštívit výstavu „Ekslibrisy – Zbigniew Kubeczka“. Zbigniew Kubeczka z Orlové se zabývá exlibrisy už 50 let, vytvořil téměř 1600 knižních znaků, děl drobné grafiky. Je členem Polské asociace výtvarných umělců v České republice. Výstava byla instalována v informačním oddělení ve druhém patře hlavní budovy knihovny.

Pondělí je také posledním dnem výstavy v budově Knihovny v Karviné-Fryštátu „Kształcenie nauczycieli polskich w Państwowym Seminarium Nauczycielskim w Śląskiej Ostrawie”, která se zabývá tématem vzdělávání polských učitelů v české části Těšínského Slezska ve 20. a 30. letech 20. století. Výstava Mariana Steffka proběhla ve spolupráci s Dokumentačním střediskem Kongresu Poláků v České republice, organizátorem je Středisko polské literatury Karviná-Fryštát.

Od úterý 1. října vás stejné oddělení polské literatury zve na novou výstavu. Byla pojmenována „Maria Szymanowska – slavná klavíristka a skladatelka“ a představuje život a dílo polské umělkyně z první poloviny 19. století. Rok 2019 označil Senát Polské republiky za Rok Marie Szymanowské. Autorem výstavy je Marian Steffek z Dokumentačního střediska Kongresu Poláků.

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test