TĚŠÍN / Truhla s kulturními poklady Těšínska byla otevírána od čtvrtka hned několikrát. Symbolicky však bylo její víko slavnostně otevřeno v pátek odpoledne v Těšínském divadle na zámku Cieszyn. Otevřely ho ředitelka Zamku Cieszyn Ewa Gołębiowska a Šárka Klimoszová z Centra volného času Amos. Zahájení akce bylo spojeno s oslavou 40. výročí souboru Slezanek.

“Toto otevření, které slavíme po devatenácté, má velký symbolický význam. Všichni stárneme. A když jsme starší, můžeme se pomalu dostat do této truhly. A tak se pomalu i my stáváme poklady,” řekla Gołębiowska s odkazem na jubileum, které slavil Slezánek.  Zdůraznila také, že Slezánek, oslavující čtyřicáté výročí, je jedním z neoddělitelných symbolů Truhly, protože každoročně v rámci akce vždy vystupuje.

Vystupoval také v pátek odpoledne v divadle. Malí a mladí tanečníci představili těšínské tance v několika blocích programu.

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test