TĚŠÍN / Truhla s kulturními poklady Těšínska byla otevírána od čtvrtka hned několikrát. Symbolicky však bylo její víko slavnostně otevřeno v pátek odpoledne v Těšínském divadle na zámku Cieszyn. Otevřely ho ředitelka Zamku Cieszyn Ewa Gołębiowska a Šárka Klimoszová z Centra volného času Amos. Zahájení akce bylo spojeno s oslavou 40. výročí souboru Slezanek.

“Toto otevření, které slavíme po devatenácté, má velký symbolický význam. Všichni stárneme. A když jsme starší, můžeme se pomalu dostat do této truhly. A tak se pomalu i my stáváme poklady,” řekla Gołębiowska s odkazem na jubileum, které slavil Slezánek.  Zdůraznila také, že Slezánek, oslavující čtyřicáté výročí, je jedním z neoddělitelných symbolů Truhly, protože každoročně v rámci akce vždy vystupuje.

Vystupoval také v pátek odpoledne v divadle. Malí a mladí tanečníci představili těšínské tance v několika blocích programu.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.