TĚŠÍNY /  Prezentace umění a řemesel pod názvem Otevřené ateliéry se uskuteční již potřetí po obou stranách Olzy. Hlavním cílem akce je ukázat prostředí uměleckých pracoven a výstavních prostor v Těšíně a Českém Těšíně, které však bude nutno najít s pomocí zhotovené za tímto účelem mapy. 

Na mapě se nachází také místa, které poskytnou prostory pro prezentace a výstavy tvorby umělců z obou stran Olzy. „V případě, že umělec nemá svůj vlastní ateliér, zorganizujeme výstavu jeho děl a to tak, že polský tvůrce bude vystavovat na české straně, zatímco český na polské,” vysvětluje Veronika Křístková, spoluorganizátorka  Otevřených ateliérů.

V rámci letošní akce bude možno zhlédnout výstavu malířských děl umělecké skupiny Osmička v Galerii 13 v Těšíně, fotografií Luďka Ondrušky v těšínské kavárně Tramwaj Cafe nebo výstavu obrazů Klaudie Švrčkové v klubu Bledý Úsvit v Českém Těšíně.

Otevřou se také pracovny Ateliér Rosana a U Pernikářky, floristická pracovna a květinářství Blanky Zapletalové. V Těšíně bude zpřístupněna mimo jiné krejčovská dílna Renaty Weber, studio kresby 4 Arch, showroom Too pracownia rzeczy, ilustrátorsko-projektové studio Dinsky a řada dalších.

Akce začíná ve čtvrtek 3. října v 15,30 hodin ve Středisku volného času AMOS v Českém Těšíně a potrvá do neděle 6. října. Organizátorem Otevřených ateliérů je spolek Člověk na hranici z Českého Těšína.

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test