ČESKÝ TĚŠÍN / V pátek 20. září bylo slavnostně otevřeno Centrum Folklóru Těšínského Slezska.

Místo, kde se budou lidoví umělci cítit jako doma, se nachází ve Středisku volného času AMOS na Frýdecké ulici.

O den později bylo otevřeno Centrum Folklóru Těšínského Slezska v Těšínském centru kultury „Dom Narodowy“ v Cieszyně. Zřízení „Centra“ je vyvrcholením mnoha aktivit Těšínském centra kultury „Dom Narodowy“ a Centra volného času AMOS z Českého Těšína v rámci projektu „Kaj indzi inakszy – u nas po naszymu. Kultura ludowa Śląska Cieszyńskiego”.

V obou střediscích se budou konat různé aktivity, jako jsou setkání, přednášky, workshopy a výstavy související zejména s folklórem Těšínského Slezska.

Otevření české pobočky střediska bylo doprovázeno vernisáží výstavy Agnieszki Pawlitko, které obrazy inspirované folklorem Těšínského Slezska jsme už mohli mnohokrát vidět.

„Ve svých obrazech představuji kroje, kapely z našeho regionu, lidi z regionu,“ zdůrazňuje Pawlitko. Na akrylových malbách můžete vidět např. Otmara Kantora a Nowinu, Slezana, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Výstavu si můžete prohlédnout do 18. října v novém centru, tj. v bývalé škole na ul. Frýdecké 690/32.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.