TĚRLICKO  / Polský ministr národní obrany Mariusz Błaszczak spolu s českým ministrem obrany Lubomírem Metnarem dnes navštívili Těrlicko a položili květiny k pomníku polského letce. 

“Toto je významné, legendární místo,” řekl ministr národní obrany Mariusz Błaszczak a popsal příběh letce Franciszka Żwirky a konstruktéra letadel Stanisława Wigury, kteří zemřeli 11. září 1932 v Těrlicku.

Ministry přivítal předseda Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Těrlicku-Kostelci Tadeusz Smugała, který dal polskému ministrovi zvláštní dárek.

“Polská menšina je velmi aktivní v této zemi, je dobře organizovaná a pečuje o toto místo, a polsko-české vztahy jsou velmi dobré. Jsem velmi šťastný, že mohu úzce spolupracovat s ministrem Metnarem,” řekl ministr Błaszczak v Těrlicku. 

Polští a čeští ministři položili společný věnec k pomníku letce a kytice na symbolické hroby letců.

Během návštěvy ministry doprovázela polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwioro. 

Oba ministři se včera zúčastnili setkání ministrů národní obrany Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska, které se konalo v Ostravě. Zítra se zúčastní Dnů NATO v Ostravě.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.