HRÁDEK / Letos se Slavnosti u Bełka pořádaly již podeváté. Nutno dodat, že akce je pořádána opravdu uprostřed řeky Olzy, neboť scéna se nachází v polovině koryta řeky.  O gastronomickou část se stará nejenom místní hospoda, ale také mnohé stánky. 

Na přípravách akce se podílejí všechny organizace a spolky působící v obci.

Na pořádání akce se totiž podílejí všechny spolky fungující v obci. Stánky tak provozovali hasiči, důchodci a samozřejmě Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu. Členové PZKO dopřávali účastníkům tradiční bramborové placky, které připravili ze 120 kilogramů brambor. Placků bylo tak akorát.  

Místní skupina PZKO tradičně připravila plackovou baštu. 

Na akci se dostavili nejenom místní, ale i přespolní. „Pravdou je, že ve většině případu ty lidi neznám,“ konstatoval místopředseda hradeckého PZKO  Tomasz Pilch. Nezřídka bylo slyšet slovenštinu. Je možné, že účastníky z dalších koutů přitáhl hudební program.

Publiku se letos program opravdu zamlouval. 

Zahrály a zazpívaly duo Kamélie, Markéta Konvičková, Team revival Martin a hardrockový Bastard. Muzikantům se scéna postavená uprostřed Olzy velmi líbila. Například třinecká rodačka Markéta Konvičková v Hrádku vystoupila už podruhé a tentokrát představila písničky ze své nejnovější desky, která se ukáže 9. září. 

Po koncertech pro ty, kterým se nechtělo domů, hrál DJ Młynek.

Markéta Konvičkova pocháží z Třince a regionu ráda vystupuje.

 

(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test