HAVÍŘOV / Osmdesát kol na dvaceti stanovištích mají k dispozici občané Havířova. Kola odstartovala svou první jízdu v pátek 26. července na parkovišti před magistrátem města.

Služba sdílených jízdních kol, tzv. bikesharing, se od prvního dne těší velké oblibě. Lidé se přes mobilní telefony přihlašovali k registraci a rádi přesedali na kola.

– Využívat služeb bikesharingu lze na rychlý přesun po městě nebo si kolo půjčit třeba na víkendovou vyjížďku. Prvních 15 minut jízdy bude díky podpoře města pro uživatele kol zdarma a za následující půl hodinu výpůjčky zaplatí 20 Kč – uvedl primátor města Josef Bělica.

Havířov se tak připojil k městům, které využívají tuto nejlevnější a ekologicky nejšetrnější možnost dopravy, která zároveň podporuje i zdravý životní styl. Zkušenosti s ní mají např. v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Liberci, Olomouci, Ostravě a Teplicích.

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.