HAVÍŘOV / Osmdesát kol na dvaceti stanovištích mají k dispozici občané Havířova. Kola odstartovala svou první jízdu v pátek 26. července na parkovišti před magistrátem města.

Služba sdílených jízdních kol, tzv. bikesharing, se od prvního dne těší velké oblibě. Lidé se přes mobilní telefony přihlašovali k registraci a rádi přesedali na kola.

– Využívat služeb bikesharingu lze na rychlý přesun po městě nebo si kolo půjčit třeba na víkendovou vyjížďku. Prvních 15 minut jízdy bude díky podpoře města pro uživatele kol zdarma a za následující půl hodinu výpůjčky zaplatí 20 Kč – uvedl primátor města Josef Bělica.

Havířov se tak připojil k městům, které využívají tuto nejlevnější a ekologicky nejšetrnější možnost dopravy, která zároveň podporuje i zdravý životní styl. Zkušenosti s ní mají např. v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Liberci, Olomouci, Ostravě a Teplicích.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test