ČESKÝ TĚŠÍN / Na podzim začne  rekonstrukce budovy českotěšínského Polského gymnázia Slowackého. Důvodem je technický stav budovy, příliš vysoké provozní náklady a také současné předpisy.  

„Jedná se hlavně o zajištění požární bezpečnosti, odstranění nestabilních konstrukcí a izolaci budovy,“ vysvětluje Miroslava Chlebounová, tisková mluvčí Moravskoslezského kraje.

Studenti a jejich rodiče se nemusí obávat, že stavební práce nějak výrazně zasáhnou do vyučování. Maria Jarnot, která zastupuje ředitele, ujišťuje, že renovace nebude mít významný dopad na průběh vzdělávání. „Jedinou změnou bude, že hodiny tělesné výchovy budou dvě  najednou, a to z důvodu, kdyby studenti museli chodit do jiné tělocvičny, na stadion nebo někde jinde mimo školu. A to jsou jediné organizační změny“.

V budově budou vyměněna okna a střecha, celá budova bude zateplená. Dojde rovněž k preventivnímu posílení statiky nosných částí budovy. Rekonstrukce, která potrvá jeden a půl roku, začne v září. Plánované náklady na první dvě etapy jsou 31 milionů korun (včetně DPH).

Budova, respektive přístavba budovy polského gymnázia začala v roce 1991. Slavnostní otevření se konalo 2. září 1994.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.