ŻYWIEC / V pátek vystoupilo na zahajovacím koncertu Festivalu polských horalů v amfiteátru u Grojce v Żywci 10 souborů, které v historii tohoto festivalu získaly nejvíce ocenění. Mezi nimi byly i naše Oldrzychowice.

Oldrzychowice vystoupily v počtu 55 lidí. „Jsou s námi také mladí. Jsme rádi, že jsme tu mohli přijet a také se prostě dobře bavíme. Včera to bylo těžší, protože jsme měli soutěžní koncert v Żywci. Ukázali jsme koledování, zcela nový program, který jsme připravili podle Taciny, folkloristy z Oldrzychowic. Jsme po konzultacích s komisí. Členům komise jsme se líbili, samozřejmě, že bylo několik věcí, které by bylo možné zlepšit, ale celkově to bylo velmi pozitivní hodnocení,“ uvedl Marek Grycz v telefonním rozhovoru s naší redakcí.

Soubor Oldrzychowice se ještě na náš region nevrátil. Na výsledky soutěže budeme muset ještě počkat, budou kolem středy, čtvrtka, a před souborem Oldrzychowice je ještě několik vystoupení.

V pondělí 29. července vystoupí v rámci Týdne kultury Beskid ve Szczyrku a v úterý 30. července po 18:00 ve Wisle. „Každý, kdo chce vidět naše koledování, je zván v úterý do Wisly,“ zve Grycz.

(indi)

Fot. stránka souboru na Facebooku

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.