JABLUNKOV / Týden před prázdninami v Polské základní škole Sienkiewicze v Jablunkově oficiálně skončil projekt Brašny do škol, který realizovala organizace Mary’s Meals. 

Mary’s Meals je mezinárodní organizace jejímž cílem je boj s hladem ve světě. Snaží se také pomoci dětem v chudých zemích, ve kterých chudoba znemožňuje školní docházku.  

„Kromě finančních sbírek pořádáme také akci Brašny do škol. V projektu studenti škol sbírají staré batohy a brašny, které již nepoužívají, ale které mohou i nadále sloužit jiným dětem. Základní školní potřeby dodáváme do brašny, ale také hygienických předmětů, jako je zubní pasta a mýdlo. Kromě toho bude školní taška zahrnovat tenisky, trička, šortky, šaty. Takový batoh má často větší hodnotu než bohatství celé rodiny,“ vysvětlila Elżbieta Przyczko, dobrovolnice pro organizaci Mary’s Meals. Žákům se podařilo shromáždit 120 baťohů a brašen.

„V naší škole jsme uspořádali týden pojmenovaný Perníky pro Afriky. Po celý týden jednotlivé třídy podle harmonogramu přinášely do školy domácí zákusky a jiné pečené sladkosti, které jsme prodávali o přestávkách. Nejedná se však o ojedinělou akci. Naše škola se snaží pomoct charitativním organizacím každý rok,“ vysvětlila hlavní pořadatelka akce ve škole, učitelka Irena Gomola.  Zároveň dodala, že letošní prodej sladkosti vynesl více než 27 tisíc korun, které již byly vložené na účet nadace. 

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test