MOSTY U JABLUNKOVA / Ačkoli je tento projekt organizován ve všední den, o účastníky není nouze. Dny s řemeslem jsou oblíbené nejen mezi obyvateli Mostů u Jablunkova.

Ve čtvrtek 25. července se v Dřevěnce na Fojtství uskutečnilo druhé ze čtyř prázdninových setkání ze série Den s řemeslem. Návštěvníci Gorolského turistického informačního centra měli k dispozici celou řadu atrakcí, workshopů, soutěží, rozhovorů na témata týkající se života v lese.

Počasí přálo, takže řemeslníci a znalci života v lese čekali na návštěvníky nejen v Dřevěnce, ale i venku. Přehlídka tradičních řemesel byla spojena s prodejem regionálních produktů. Součástí nabídky byly i produkty nesoucí značku Górolski Swobody.

Mohli jste se toho dozvědět hodně o životě obojživelníků, o životě v mraveništi, naučit se měřit výšku stromu, rozpoznávat zvířata podle stop nebo kožešiny, připravovat lovecké trofeje, pozorovat výcvik loveckých psů a pokusit se vyrobit ptačí budku nebo odlitek stopy.

V červenci se konal Den s řemeslem na téma „Život kováře a mlynáře“, 8. srpna vás organizátoři zvou na „Kozí a ovčí výrobky“ a 22. srpna na „Medový den“.

CR

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.