CIESZYN / Na začátku letošního roku byl vydán V. svazek „Leksykonu Polaków w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej”. První propagační setkání se konalo 13. února v Domě PZKO na Božkově ulici v Českém Těšíně. Další se bude konat v pondělí 3. června v 16.30 hod. v konferenčním sále Książnicy Cieszyńskiej.

Na setkání se dostaví redaktoři lexikonu – prof. Zenon Jasiński a Bogdan Cimała, kteří představí historii nakladatelství, dříve publikované svazky a plány související s dokončením prací na Lexikonem.

„Nad Lexikonem pracovalo 103 autorů – polských, českých a slovenských. Chtěli jsme zachovat pro budoucí generace informace o nejvíce tvůrčí, kreativní skupině Poláků v zahraničí,“ vysvětluje cíl publikace Jasiński.

Vydavatel publikace – Vydavatelství Opolské univerzity – potvrdilo, že na přelomu let 202/2021 bude publikován suplement Lexikonu. „Následně budou všechny svazky dostupné na stránkách Slezské digitální knihovny (Śląska Biblioteka Cyfrowa),“ dodává Jasiński.

(indi)

 

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test