Do pátku se můžete přihlásit na zajímavý projekt! Mladí lidé ve věku 18-25 let, kteří se zajímají o folklór, mají možnost strávit svůj čas ve dnech 3. – 13. července na uměleckých dílnách věnovaných malbě, grafice, litografii a designu v Katovicích.

Navíc díky tomu, že je projekt spolufinancován z Visegrádského fondu, je účast na projektu zdarma, to znamená cestu, jídlo, ubytování, workshopy.

Projekt „FOLKOVÁ LETNÍ ŠKOLA – the way for cross-border intercultural dialogue” umožní mladým lidem z Polska, České republiky a Slovenska, z oblastí Západních Karpat a pohraničních oblastí spojit regionální kořeny se současností. Během letního workshopu je v plánu využití regionálních, horalských lidových vzorů a motivů v současném návrhářství oděvů, v řemesle nebo umění – v malbě, grafice a litografii. Plánuje se také prohlídka vybraných muzeí.

„Projekt je zaměřen na Poláky, Čechy a Slováky žijící v pohraničních oblastech a v oblasti Západních Karpat. Budeme hledat podobnosti a odlišnosti v našich tradicích a krojích a přenášet vzory a motivy z našeho regionu do současného umění a designu. Máme skvělé pedagogy, workshopy budou pro mladé lidi velmi zajímavé,“ uvádí koordinátora projektu Weronika Wolany.

Přihlásit se můžete do pátku 21. června. Je 9 volných míst pro účastníky z České republiky. Podrobnosti najdete na: www.folk.wst.pl. Mladí lidé žijící v České republice zasílají přihlášku na e-mailovou adresu: sibin@post.cz (Marek Sibinský, Fakulta umění, Ostravská univerzita)

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test