SKRZECZOŃ / Členové PZKO z Orlové-Lutyni, Orlové-Poruby, Dolní Lutyně, hráči hospodářů a také host Bronisław Farana z příhraničních Chałupek se v neděli 12. dubna zúčastnili 39. Mistrovství ve stolním tenise Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Bohumíně-Skřečoni.

V Domě PZKO ve Skřečoni se hrálo v kategorii muži a ženy, pro hráče byly připraveny dva stoly. V kategorii žen zvítězila Maria Trombik z Orlové-Lutyně, která se zúčastnila šampionátu poprvé v roce 2001, a už podeváté získala první místo. Druhé místo obsadila Urszula Odstrčil z Orlové-Lutyně, třetí místo obsadila zástupkyně hospodářů Renata Pociorek, která v současné době žije v Ropici.

Mezi muži získal titul šampiona Tadeusz Guziur ze Skřečoně, dohromady zaznamenal šest vítězství, ve finále vyhrál nad Stanisławem Monczkou v Orlové-Lutyni. Bronisław Farana z Chałupek obsadil třetí místo a porazil Pawła Niedobu z Orlové-Lutyně v přímém souboji. Pro Tadeusze Guziura to byl již osmnáctý titul šampiona.

Celkem ve čtyřhodinové soutěži 13 účastníků odehrálo 38 soubojů. Zvláštní poděkování patří rozhodčím Tomaszovi Szeligovi a jeho matce Halině, kteří měli na starosti všechny organizační záležitosti. Ti nejlepší získali diplomy a věcné ceny.

DG

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.